Windows 10 Insider Preview: co nowego w buildzie 14946?

Windows 10 Insider Preview: co nowego w buildzie 14946?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:34
13.10.2016
2704 wyświetlenia

Dziś ukazała się kompilacja 14946 przeznaczona dla użytkowników Windows 10 i Windows 10 Mobile Insider Preview w kręgu Fast i gałęzi Rs2. Jest to bezpośrednia następczyni kompilacji 14942. Choć dzieli je niecały tydzień różnicy, mamy do czynienia z całkiem niezłym pakietem nowości funkcjonalnych i naniesionych poprawek. Tradycyjnie już zaczniemy od wydania dla PC. W dalszej kolejności dokładnie opiszemy też zmiany w wydaniu Mobile.

Nowości funkcjonalne w kompilacji 14946 dla PC

Personalizacja doświadczenia touchpada: w zeszłym tygodniu Microsoft ogłosił postępy w pracach nad ulepszeniem doświadczenia obsługi touchpada. Dziś możemy już obserwować tego efekty. Gdy udamy się do aplikacji Ustawienia > Urządzenia > Mysz i płytka dotykowa, znajdziemy tam nową sekcję zatytułowaną "Inne gesty". Znajdują się tam podstawowe opcje personalizacji touchpada dla gestów z użyciem trzech lub czterech palców. Istnieje też możliwość spersonalizowania gestu stuknięcia, by odpowiadał za wywołanie Cortany, Centrum akcji, odtwarzania/pauzy lub działał jak środkowy przycisk myszy (zwykle jest to kliknięcie pokrętłem). Gest szybkiego przeciągnięcia w lewo lub w prawo może z kolei odpowiadać za przełączanie się do poprzedniej/następnej uruchomionej aplikacji lub do pulpitu wirtualnego.

Microsoft dodaje, że część Insiderów (i użytkowników zaawansowanych) chce jeszcze wyższego poziomu kontroli i właśnie dla nich przygotowano stronę z Zaawansowaną Konfiguracją Gestów. Dostęp do niej zyskacie, klikając odnośnik na dole strony Mysz i płytka dotykowa.

Strona ta zawiera więcej opcji konfiguracji wraz z możliwością przypisania gestów do odtwarzania poprzedniego/następnego utworu, tworzenia/kasowania pulpitu wirtualnego lub przełączania się między oknami. Ponadto na stronie Mysz i płytka dotykowa znajdują się diagramy, które reprezentują konkretne gesty, dzięki czemu trudniej o pomyłkę. Microsoft dodaje, że rozwiązał ostatnie problemy ze zbyt czułym touchpadem, niemniej w buildzie 14946 występuje jeden konkretny błąd - gest przeciągnij-i-upuść może być rozpoznany jako kliknięcie prawym przyciskiem.

Zaktualizowana strona Wi-Fi w Ustawieniach: Microsoft kontynuuje proces ujednolicania Ustawień w wydaniach PC i Mobile. Na stronie Ustawienia > Sieć i Internet > Wi-Fi, gdy Wi-Fi jest wyłączone, możemy ustawić jego automatyczne włączenie z opóźnieniem godzinnym, 4-godzinnym lub całodniowym. Domyślnie ustawiona jest opcja manualna - Wi-Fi nie będzie włączać się samoczynnie, gdy użytkownik je wyłączy.

Są to wszystkie nowości funkcjonalne w kompilacji 14946 dla PC. Za moment przejdziemy do zestawienia wprowadzonych poprawek i znanych błędów, a w dalszej kolejności do wydania mobilnego. Przy okazji zachęcamy do śledzenia naszej Listy kompilacji Windows 10, w której prowadzimy skrupulatne zestawienie wszystkich do tej pory wydanych buildów wraz z odnośnikami do zestawień nowości funkcjonalnych, poprawek i galerii.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/10/13/announcing-windows-10-insider-preview-build-14946-for-pc-and-mobile/

Polecamy również w kategorii Windows Insider