Windows 10 Insider Preview - nowości w buildzie 14901 dla PC

Windows 10 Insider Preview - nowości w buildzie 14901 dla PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:28
12.08.2016
3174 wyświetlenia

Dziś w nocy (czasu polskiego) Microsoft udostępnił Insiderom pierwszy build z gałęzi Redstone 2. Pod względem numeracji zastąpił on ostatnią wersję Anniversary Update (build 14393), wydany 2 sierpnia w publicznej gałęzi Windows 10. Szefowa programu Windows Insider, Dona Sarkar, przedstawiła ogólny zarys obecnej sytuacji programu, a także plany na najbliższe miesiące. Przeczytacie o nich w naszym poprzednim wpisie: Pierwszy build Redstone 2 (14901) już w Windows Insider. Teraz zajmiemy się równie interesującą kwestią, a więc zawartością kompilacji.

Zgodnie z tym, co zapowiedziała Dona, w początkowych kompilacjach z nowej gałęzi "nie zobaczycie wielu dużych i zauważalnych zmian lub nowych funkcji". Microsoft skupia się przede wszystkim na wspólnym jądrze Windows 10, czyli OneCore, oraz zmianach strukturalnych, na łonie których będą wprowadzane widoczne zmiany i nowości funkcjonalne. Dzisiejsza kompilacja 14901 jest więc przełomowa jedynie pod względem wyjścia poza Anniversary Update i rozpoczęcia nowej gałęzi.

Nowości w buildzie 14901 dla PC

Udoskonalona edukacja o produkcie: pod tymi słowami kryje się konkretny zestaw metod informowania klientów o funkcjach w Windows 10. Obecnie testowane są m.in. nowe powiadomienia wewnątrz Eksploratora plików. Są one kierowane do użytkowników i dostarczają szybkich i przejrzystych informacji o działaniach, które mogą wykonać, oraz o nowych funkcjach, z których mogą skorzystać, by zyskać lepsze doświadczenie użytkowania Windows 10. Jeśli nie jesteście zainteresowani wskazówkami, moduł ten możecie wyłączyć z poziomu Eksploratora plików (okna folderu) w menu Widok.

Znane błedy w buildzie 14901 dla PC

  • Usunięto debugowanie jądra powyżej 1394, ale będzie dołączone do następnego wydania. Jak to obejść? Szczegóły można podejrzeć na stronie Debugging Tools for Windows Blog.
  • Adobe Acrobat Reader wysypuje się przy próbie uruchomienia. Użytkownik może skorzystać w tym buildzie z innego czytnika PDF.

Na tym w zasadzie kończy się znana zawartość najnowszego builda. Jeśli tęskno wam za nowościami funkcjonalnymi, musicie niestety uzbroić się w cierpliwość. Spodziewamy się, że w najbliższych miesiącach program Windows Insider ruszy z impetem, a nowe funkcje będą napływać średnio raz w tygodniu - jak w najlepszym okresie testowania Anniversary Update.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/08/11/announcing-windows-10-insider-preview-build-14901-for-pc/

Polecamy również w kategorii Windows Insider