Windows 10 Insider Preview - nowości w buildzie 14385 dla PC

Windows 10 Insider Preview - nowości w buildzie 14385 dla PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:25
11.07.2016
2834 wyświetlenia

Kilka dni temu ukazała się kompilacja 14383 dla komputerów PC i urządzeń mobilnych. Podobnie jak wiele ostatnich wydań, także ono nie wniosło specjalnych nowości funkcjonalnych, za to programiści z Microsoft skupili się na poprawkach błędów. W międzyczasie stało się jasne, że Anniversary Update będzie ukończony w przeciągu tygodnia - prawdopodobnie w okolicach najbliższego piątku. Microsoft wypuścił jeszcze jedną kompilację w Fast Ring, tym razem oznaczoną jako 14385. Wszystko wskazuje na to, że to już ostatnie szlify przed rocznicową aktualizacją Windows 10, która ukaże się na początku sierpnia.

Windows 10 Insider Preview - poprawki w buildzie 14385 dla PC:

  • Nie powinniśmy już widzieć komunikatu o kończącej się 15 lipca 2016 r. licencji. Było to błędne powiadomienie.
  • Poprawiono żywotność baterii w urządzeniach Surface.
  • Rozwiązano problem z wysypującym się Spotify.
  • Rozwiązano problem z Google Chrome, którego okno przypinało się do górnej krawędzi ekranu w przypadku maksymalizacji.
  • Rozwiązano problem z mobilnym hotspotem, który powodował wyświetlenie niebieskiego ekranu (BSOD) i ponowne uruchomienie urządzenia-gospodarza, gdy częstotliwość ustawiona była na 5GHz, a użytkownik odwiedzał niektóre witryny.
  • Rozwiązano problem z wyświetlaniem okienka potwierdzenia w tle podczas łączenia się z niektórymi VPN-ami.
  • Rozszerzenia do Microsoft Edge - AdBlock i LastPass - powinny już wyświetlać odpowiednie menu kontekstowe i informacje po ich wywołaniu. Rozwiązano też problem z wyświetlaniem treści na kartach.
  • Opcja odnajdywania na potrzeby projekcji została domyślnie wyłączona w ustawieniach Wyświetlanie na tym komputerze. Jeśli chcemy, by nasz PC był widoczny dla urządzeń z Continuum, opcję musimy aktywować samodzielnie w Ustawieniach > System > Wyświetlanie na tym komputerze. Istnieje możliwość własnego skonfigurowania tych ustawień.

Windows 10 Insider Preview - znane problemy w buildzie 14385 dla PC:

  • Do builda 14385 nie udało się dołączyć poprawki dla Hyper-V, która dotyczy problemu z uruchamianiem maszyn wirtualnych Windows Server 2016 Tech Preview 5, gdy włączony jest Secure Boot. Nim pobierzemy poprawkę, do uruchomienia tej VM konieczne będzie wyłączenie Secure Boot.
  • Po zainstalowaniu tego builda w wersji językowej innej niż EN-US i wejściu w tryb dla deweloperów może pojawić się błąd 0x80004005. Nie wpływa on jednak na możliwości korzystania z trybu, na przykład instalację Visual Studio i rozwijanie aplikacji uniwersalnych. W większości przypadków oznacza to, że wymagane są dodatkowe komponenty do debugowania w VS. Należy wówczas pobrać je samodzielnie.

Są to wszystkie znane nowości w wersji PC. Już za moment przedstawimy wam także listy zmian w wersji Mobile. Wygląda na to, że to jeden z ostatnich buildów, przygotowujących nas na nadejście Anniversary Update!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/07/09/announcing-windows-10-insider-preview-build-14385-for-pc-and-mobile/

Polecamy również w kategorii Windows Insider