Windows 10 Insider Preview - nowości w buildzie 14367

Windows 10 Insider Preview - nowości w buildzie 14367

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:06
17.06.2016
2816 wyświetleń

No builds today? Nie tym razem! Minęły zaledwie 2 dni od ostatniego builda poglądowego 14366 dla PC i 14364 dla urządzeń mobilnych, tymczasem zespół Windows Insider z Doną Sarkar na czele udostępnia kolejne kompilacje! Obie trafią do Windows 10 i Windows 10 Mobile w Fast Ring. Tak szybkie wydanie nowego builda Dona Sarkar tłumaczy sporym odzewem w uruchomionym niedawno programie tropienia błędów (bug bash), który przyniósł niespodziewanie dobre rezultaty: "Obiecaliśmy kilka ekscytujących tygodni i nie żartowaliśmy. Jesteście gotowi na kolejny pakiet buildów, by być na świeżo z Bug Bash?". Jesteśmy!

Co nowego w buildzie poglądowym 14367 dla PC?

Nowe skróty klawiaturowe w Feedback Hub: w buildach Insider Preview wszystko kręci się wokół feedbacku, dlatego Microsoft postanowił ułatwić dostęp do aplikacji Centrum Opinii. Uruchomimy ją od teraz na skróty, naciskając klawisze Windows + F. Kombinacja ta uruchomi aplikację i wykona zrzut ekranu, który zostanie dołączony do opinii (można go także usunąć przed publikacją). Tym samym stary skrót Windows + SHIFT + ? przestaje działać. Warto dodać, że w wersji Mobile aplikację uruchomimy kombinacją przycisków VOL DOWN + POWER.

Rozpoznawanie pisma odręcznego: Windows 10 rozpoznaje teraz pismo odręczne w 23 nowych językach (w wersji tech preview). Są to głównie języki azjatyckie i afrykańskie. Dla pewności możecie sprawdzić pełną listę wspieranych języków - oczywiście widnieje na niej System rozpoznawania polskiego pisma odręcznego firmy Microsoft.

Nowe narzędzie, które da naszemu PC świeży start: wielu użytkowników preferuje czystą instalację systemu Windows, co czasami bywa trudne, zwłaszcza dla początkujących. Microsoft utworzył nowe narzędzie, dzięki któremu łatwiej będzie dokonać czystej instalacji. Narzędzie jest dostępne w aplikacji Ustawienia (tylko w buildach Windows Insider) i pozwala ono zainstalować czystą kopię najnowszej wersji Windows 10, usuwając przy tym zainstalowane już aplikacje. Więcej na ten temat napiszemy wkrótce!

To wszystkie nowości funkcjonalne w buildzie 14367 dla PC. Za moment przytoczymy listy poprawek i znanych błędów, zarówno dla PC, jak i Windows 10 Mobile.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/06/16/announcing-windows-10-insider-preview-build-14367-for-pc-and-mobile/

Polecamy również w kategorii Windows Insider