Windows 10 Insider Preview - nowości w buildzie 14361 dla PC

Windows 10 Insider Preview - nowości w buildzie 14361 dla PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:29
08.06.2016
3203 wyświetlenia

Minął już tydzień, odkąd wielki czerwony przycisk trafił w nowe ręce, a szefową programu Windows Insider została Dona Sarkar. Microsoft wypuścił dziś nowy build Windows 10 Insider Preview o numerze 14361 zarówno dla PC, jak też urządzeń mobilnych w Fast Ring. Przedstawimy Wam pełne listy nowości funkcjonalnej, wprowadzonych poprawek i znanych błędów.

Co nowego w buildzie 14361?

Rozszerzenie LastPass w Microsoft Edge: popularne i darmowe rozszerzenie do zarządzania hasłami dołącza do Edge. Wtyczkę można już pobrać i zainstalować. Pozostałe rozszerzenia znajdziemy na stronie Microsoft Edge Development.

Hyper-V Container: pojawiła się możliwość używania funkcji Docker natywnie w Windows 10 z kontenerami Hyper-V, by dostarczać i uruchamiać kontenery w Windows Server 2016 Technical Preview 5. Nowa wersja silnika Docker została opisana w dokumentacji.

Ulepszenia w Windows Ink:

  • Linijka jest wystarczająco długa, by wypełnić całą przekątną ekranu Surface Book.
  • Rozwiązano problem z narzędziem ołówka, który odtąd prawidłowo odrysowuje się od linijki oraz prawidłowo wypełnia zamalowane wcześniej obszary.
  • Zaktualizowano ikonę Touch Inking w Windows Ink Workspace, dzięki czemu jest bardziej spójna z ogólnym wyglądem.
  • Poprawiono wydajność w trakcie ładowania miniatury Szkicownika.
  • Opcja "wyczyść wszystko" stała się lepiej widoczna.

Poprawione Ustawienia: aplikacja Ustawienia przeszła drobny lifting. Panel nawigacyjny jest teraz biały w jasnej kompozycji lub czarny w kompozycji ciemnej. By zaznaczyć aktualnie przeglądane ustawienie z panelu, pojawił się prostokąt w akcentowanym kolorze. Kliknięcie w ikonę "domową" w lewym górnym rogu przenosi zawsze do strony głównej Ustawień. Ponadto zastosowano zmiany kosmetyczne, w tym zwiększenie rozmiaru tekstu.

Nowe ikony: ikona dysku/napędu Blu-ray lepiej wpasowuje się w ogólny styl Windows 10:

Zmieniła się także ikona szybkiej akcji sieci w Centrum Akcji:

To już wszystkie nowości funkcjonalne w buildzie 14361. Jako że Microsoft nie przedstawił żadnych nowości dla wersji mobilnej, możemy przypuszczać, że zawiera ona jedynie poprawki i usprawnienia. O nich napiszemy więcej już za moment.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/06/08/announcing-windows-10-insider-preview-build-14361/

Polecamy również w kategorii Windows Insider