Menu kategorii
 • Windows 10 21H1 dostępny do walidacji dla klientów komercyjnych

  Windows 10 21H1 dostępny do walidacji dla klientów komercyjnych

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:22
  18.03.2021
  2191 wyświetlenie

  Microsoft poinformował dziś, że Windows 10 w wersji 21H1 jest teraz dostępny dla klientów komercyjnych, którzy mogą rozpocząć eksplorację jego funkcjonalności i walidację przed wypuszczeniem ogólnodostępnej aktualizacji. Użytkownicy ci mogą na przykład sprawdzić, ile czasu trwa aktualizacja z wersji 2004 lub 20H2 do 21H1 i jakiego przestoju można się spodziewać (podpowiadamy — niewielkiego).

  Możecie uzyskać dostęp do Windows 10, version 21H1 poprzez wszystkie standardowe kanały, w tym Windows Update, Windows Server Update Services (WSUS) i Azure Marketplace albo pobrać plik ISO. Jeżeli zarządzacie aktualizacjami bezpośrednio z Windows Update i macie urządzenia wdrożone w kanale Release Preview dla celów walidacji, możecie udać się na stronę Windows Update w Ustawieniach urządzenia, aby pobrać i zainstalować Windows 10, version 21H1 i doświadczyć wybitnie szybkiej aktualizacji, która dostarczana jest przy aktualizowaniu poprzez pakiet włączający.
  — Aria Carley, Senior Program Manager w Microsoft

  Windows 10 21H1

  Wspomniany wyżej pakiet włączający to rodzaj aktualizacji, której doświadczyli już użytkownicy 20H1, przechodzący na 20H2. Jest to rodzaj "głównego przełącznika", który aktywuje funkcjonalność danej wersji — w tym przypadku 21H1. Microsoft przypomina też, że jako "urządzenie komercyjne" rozumie takie urządzenie, które nie działa pod kontrolą Windows 10 Home i które jest zarządzane przez administratora IT (poprzez Microsoft Endpoint Manager lub inne narzędzie MDM) lub jeśli posiada klucz licencjonowania zbiorowego, CommercialID albo jest połączone z domeną.

  Co się zaś tyczy użytkowników WSUS, mają oni opcję pobrania pełnej aktualizacji funkcjonalnej do 21H1 bądź przetestowanie pakietu włączającego, jeśli korzystają obecnie z 2004 lub 20H2. Tak jak we wszystkich innych walidacjach przedpremierowych aktualizacji opublikowanych w WSUS użytkownicy będą musieli najpierw upewnić się, że zsynchronizowali się z kategorią “Windows Insider Preview”. Następnie powinni zobaczyć aktualizacje dostępne w konsoli:

  Windows 10 21H1

  Aby przetestować to doświadczenie w maszynie wirtualnej, użytkownicy powinni sprawdzić Windows 10 Preview w Azure Marketplace lub, jeśli wolą, pobrać obraz ISO wersji 20H2.

  Microsoft na koniec zapewnia, że klienci w Windows Insider Program for Business mogą po raz kolejny liczyć na Microsoft Support dla wersji 21H1 pozyskiwanej poprzez WSUS, ISO, Azure Marketplace i Windows Update w kanałach Release Preview. W razie poważnych problemów uniemożliwiających korzystanie z urządzenia w firmie lub narażających bezpieczeństwo albo dane osobiste klienci mogą użyć formularza online, aby poprosić o bezpośrednią asystę Microsoft Support — bez żadnych kosztów.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-it-pro-blog/windows-10-version-21h1-for-commercial-pre-release-validation/ba-p/2220577

  Polecamy również w kategorii Windows 10