Windows 10 20H2 z poprawkami w kompilacji 19042.388 (Beta Channel)

Windows 10 20H2 z poprawkami w kompilacji 19042.388 (Beta Channel)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:37
14.07.2020
2719 wyświetleń

W zeszłym tygodniu zaskoczył nas brak jakichkolwiek kompilacji Windows Insider, ale dziś Microsoft nadrobił zaległości. Nowa kompilacja w Beta Channel (pierwsza od prawie miesiąca w tym kanale) zbiegła się w czasie z lipcowym Patch Tuesday, który choć oficjalnie obejmuje tylko wspierane (wydane) wersje, często dotyczy też wydań testowych. W dzisiejszej aktualizacji zbiorczej Windows 10 20H2 znalazły się zarówno poprawki błędów, jak też aktualizacje zabezpieczeń. Pełną listę zmian możecie sprawdzić poniżej.

Co nowego w aktualizacji KB4565503 (build 19042.330) w Beta Channel?

  • Rozwiązano problem, który mógł uniemożliwiać korzystanie z PowerShell, by zmienić ustawienia regionalne systemu na platformach Server Core.
  • Rozwiązano problem, który mógł powodować zniekształcenia wizualne w niektórych grach i aplikacjach podczas zmiany rozmiaru w trybie okienkowym lub podczas przechodzenia z pełnego ekranu do okna.
  • Rozwiązano problem, który skutkował błędem w lsass.exe o treści (w tłumaczeniu) "Krytyczny proces systemowy, C:\WINDOWS\system32\lsass.exe, uległ awarii z kodem stanu c0000008. Urządzenie musi zostać uruchomione ponownie".
  • Rozwiązano problem, który mógł uniemożliwiać niektórym aplikacjom drukowanie dokumentów zawierających grafikę lub dużych plików po zainstalowaniu aktualizacji Windows z 9 czerwca br.
  • Rozwiązano problem, który mógł uniemożliwiać połączenie z usługą OneDrive z aplikacji OneDrive. Problem pojawiał się na niektórych starszych urządzeniach lub urządzeniach ze starszymi aplikacjami, które używały przestarzałych sterowników filtrowania systemu plików. W efekcie mogło to uniemożliwiać pobieranie nowych plików lub otwieranie plików wcześniej zsynchronizowanych lub pobranych.
  • Aktualizacje zabezpieczeń: aparatu skryptów firmy Microsoft, platformy i struktury aplikacji systemu Windows, Microsoft Store, składnika Windows Graphics, kompozycji i wprowadzania danych w systemie Windows, nośników w systemie Windows, powłoki systemu Windows, składnika Windows Fundamentals, komponentu Windows Management, jądra systemu Windows, funkcji sieci chmury hybrydowej w systemie Windows, pamięci i systemów plików systemu Windows, stosu Windows Update, analizatora Windows MSXML, serwera plików i klastrowania w Windows, Windows Remote Desktop, Internet Explorera, klasycznego Microsoft Edge i aparatu bazy danych Microsoft JET.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/07/14/announcing-windows-10-insider-preview-build-19042-388-20h2/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach