Wiedźmin 2 i inne gry z Xbox 360 podkręcone na miarę Xbox One X

Wiedźmin 2 i inne gry z Xbox 360 podkręcone na miarę Xbox One X

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:26
28.02.2018
4833 wyświetlenia

Wsteczna kompatybilność w Xbox One oznacza nie tylko możliwość grania na nowych konsolach w niektóre tytuły wydane na Xbox 360 i oryginalnego Xboksa, ale też poniekąd rozszerzenie możliwości wizualnych tych gier pod kątem możliwości, jakie oferuje Xbox One X. Najwięcej można wycisnąć z nowszych produkcji, wydanych już na Xbox One (jak Wiedźmin 3: Dziki Gon), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by podrasować też starsze produkcje.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xbox One X

Gry z Xboksa 360 oznaczone jako "Ulepszone dla konsoli Xbox One X" działają w wyższej rozdzielczości, a liczba pikseli rośnie dziewięciokrotnie. Emulator starszej konsoli w Xbox One X pozwala uruchomić i pokazać najlepszą możliwą wersję gry bez naruszania jej kodu. Takich ulepszeń doczekało się już wcześniej kilka tytułów, a teraz lista została poszerzona o Wiedźmina 2, Forzę Horizon, Fable Anniversary i Crackdown. Rzućmy okiem, jak prezentuje się teraz druga część przygód Geralta w porównaniu do wydania oryginalnego (a dokładniej - do trybu pozbawionego ulepszeń).

Aktualna lista produkcji z Xbox 360 ulepszonych dla Xbox One X obejmuje teraz 11 tytułów:

Microsoft poinformował też, że użytkownicy Xbox One X mogą odtąd wybrać, w jaki sposób chcą uruchamiać ulepszone gry z Xboksa 360. Do wyboru w Ustawieniach są dwie opcje: Grafika i Wydajność. Pierwsza opcja pozwala cieszyć się ulepszeniami, podczas gdy druga zachowuje grafikę w jej oryginalnej formie. Dowiadujemy się ponadto, że w ramach programu Wstecznej zgodności Xbox One gracze spędzili już 840 milionów godzin, grając w tytuły z X360 na XOne. Biblioteka zawiera ponad 460 tytułów wydanych na Xbox 360, 11 tytułów z X360 ulepszonych na XOneX i 13 tytułów na oryginalnego Xboksa z 2001 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-enhances-four-more-xbox-360-games-for-the-xbox-one-x

Polecamy również w kategorii Xbox One X