Widok 3D domyślnie włączony w Microsoft Edge Canary

Widok 3D domyślnie włączony w Microsoft Edge Canary

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:56
24.01.2020
934 wyświetlenia

Od zeszłego roku w Microsoft Edge można włączyć funkcję 3D DOM Viewer, która pozwala oglądać strony w widoku trójwymiarowym. Może ona być przydatna w celach edukacyjnych, a także dla deweloperów, którzy dzięki niej mogą zidentyfikować problemy z layoutem strony. 3D View doczekał się tymczasem nowego wydania i łatwiej jest go otworzyć. Twórcy zapowiadają też dalsze zmiany.

Ogólnie rzecz biorąc, 3D View w Microsoft Edge DevTools pokazuje reprezentację głębi DOM (Document Object Model) przy użyciu kolorów i głębi. Widok Z-Index pomaga z kolei wyizolować różne konteksty tych warstw strony. Teraz funkcjonalność jest domyślnie włączona w wersji Canary. W pozostałych gałęziach musimy włączyć ją ręcznie, ustawiając flagę. Gdy widok jest włączony, znajdziemy go w menu More Tools.

Podczas naszego pierwszego eksperymentu z 3D View otrzymaliśmy niesamowity feedback z Twittera i z przycisku feedbacku. Zachęciło nas to do przeprowadzenia dalszych badań nad użytecznością, aby ulepszyć narzędzie. Po drodze dostaliśmy sporo próśb o uczynieniu funkcjonalności z debugowania z-index CSS i uznaliśmy, że 3D View będzie świetnym pojazdem, by to wypróbować.

W zakładce z-index możecie uprościć widok, wyświetlając tylko elementy z kontekstem warstwy lub ukrywając elementy z tym samym kolorowaniem, co nadrzędne. Te dwa ustawienia zapewnią bardziej płaskie i czytelne doświadczenie.
— Erica Draud / Program Manager, Microsoft Edge DevTools

Co dalej? Microsoft zapowiada lepsze doświadczenie na styku panelu Elements i 3D View, ulepszenia UI i nowe kontrolki kamery. Więcej na temat widoku 3D przeczytacie w naszym wcześniejszym tekście: Edge-Chromium pozwala oglądać strony w 3D. Jak to włączyć?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/msedgedev/2020/01/23/debug-z-index-3d-view-edge-devtools/

Polecamy również w kategorii Edge