Menu kategorii
 • Wiadomości e-mail, kalendarze oraz spotkania online

  Wiadomości e-mail, kalendarze oraz spotkania online

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  00:00
  19.04.2012
  2890 wyświetleń

  Jedną z głównych funkcji wbudowanych w portal Office 365, jest dostęp do poczty działającej w oparciu o serwer Exchange. Dzięki niemu wiadomości są wysyłane i odbierane w czasie rzeczywistym, a ponadto dostęp do skrzynki pocztowej uzyskujemy zarówno za pomocą przeglądarki internetowej, gdziekolwiek na świecie jesteśmy, jak i za pomocą programów pocztowych instalowanych w systemie operacyjnym. Niewątpliwą zaletą usługi Exchange jest także kompatybilność z różnymi programami, zarówno wszystkimi popularnymi przeglądarkami internetowymi, w tym z Internet Explorer, Mozilla Firefox, czy Google Chrome, jak i programami pocztowymi, a przede wszystkim aplikacją Microsoft Outlook 2010.

  Poprzez przeglądarkę internetową uzyskujemy dostęp do internetowej odmiany programu pocztowego: Outlook Web App. Za jego pomocą możemy korzystać z wiadomości e-mail, kalendarzy, listy zadań i kontaktów, a także możemy planować spotkania online. Outlook Web App podzielony został na cztery moduły, do których łącza znajdują się w lewym dolnym rogu ekranu: Poczta, Kalendarz, Kontakty i Zadania. Moduł poczty e-mail w dużej mierze przypomina ten, znany z aplikacji Outlook 2010, tak więc jego obsługa jest naprawdę prosta. Lewa kolumna zestawia hierarchie katalogów, środkowa otrzymane/wysłane wiadomości e-mail, prawa z kolei treść aktualnie wskazanego elementu. Nad listą wiadomości ulokowane zostały najbardziej przydatne łącza, pozwalające utworzyć nową wiadomość, usunąć bądź przenieś wybrane elementy, czy zastosować filtrowanie wiadomości i dostosować interfejs aplikacji Outlook Web App.

  Pozostałe trzy moduły także zostały zaprojektowane z myślą o prostej obsłudze i szybkim dostępie do często wykonywanych operacji. Praktycznie każda sekcja także podzielona została na trzy pionowe kolumny: lokalizacji, listy elementów i podglądu treści. A to co wyróżnia Outlook Web App, to spójność wszystkich funkcji. Zarówno z kalendarza, czy z listy kontaktów, możemy utworzyć nową wiadomość, wysłać kontakt jako załącznik e-maila, czy udostępnić kalendarz, wysyłając zaproszenie do wybranych kontaktów. Na uwagę zasługuje jeszcze funkcja spotkań online, pozwalająca planować spotkanie, który później odbędzie się w komunikatorze Microsoft Lync. A gdyby tego było mało, w Outlook Web App do dyspozycji mamy asystent planowania, który pozwoli sprawdzić dostępność na przykład sali konferencyjnej, projektora, czy uczestników.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Poznaj Office 365 - artykuły