Menu kategorii
 • Web Messenger

  Web Messenger

   Mateusz Miciński
  Mateusz Miciński
  00:00
  12.05.2009
  7875 wyświetleń

  Niewątpliwą zaletą dobrego komunikatora jest jego mobilność. Mobilność, przenośność, innymi słowy możliwość skorzystania z niego w dowolnym miejscu na świecie. Wydaje się to oczywiste, wystarczy mieć dostęp do komputera z łączem internetowym, ściągnąć aplikację, zainstalować i zalogować się do komunikatora, a już po chwili możemy prowadzić konwersacje. Nie jest to jednak takie oczywiste, ponieważ nie zawsze i nie wszędzie możemy pobrać i zainstalować program, a jesteśmy jedynie ograniczeni funkcjonalnością przeglądarki internetowej. Z tego typu sytuacją spotykamy się zapewne bardzo często. Czy to w pracy, u znajomych, w szkole i na uczelni, czy innych miejscach, w których możemy skorzystać z publicznie dostępnych komputerów z Internetem. Często właśnie wtedy pragniemy skontaktować się ze znajomymi czy rodziną. Nawet jeśli jesteśmy ograniczeni przeglądarką, nic nie stoi na przeszkodzie, aby porozumieć się za pomocą komunikatora Microsoft Windows Live Messenger, a dokładniej jego webowej wersji, do której dostęp uzyskamy przechodząc na witrynę Windows Live Web Messenger - messidog.live.com lub MSN Web Messenger - webmessenger.msn.com.

  Korzystamy z webowego komunikatora

  Korzystanie z webowych wersji komunikatora jest naprawdę bardzo proste i przypomina to znane z klasycznej wersji aplikacji. Wystarczy przejść na witrynę komunikatora, kliknąć przycisk Start Web Messenger (dla Windows Live Web Messenger) lub Start MSN Web Messenger (dla MSN Web Messenger), podać identyfikator Windows Live ID oraz hasło, kliknąć przycisk Sign In i cieszyć się możliwościami komunikatora.

  Oczywiście możliwości webowego komunikatora są znacznie mniejsze niż desktopowego odpowiednika, ale w zupełności powinny wystarczyć w sytuacji, kiedy na przykład oczekujemy na odprawę na lotnisku, na którym możemy skorzystać z publicznego komputera. Jak już mogliśmy się domyśleć, Microsoft oferuje użytkownikom dwie webowe aplikacje: odpowiednik MSN Messengera oraz omawianego w poprzednich poradach Windows Live Messenger. Do obu możemy zalogować się za pomocą tego samego identyfikatora, a ich możliwości są naprawdę bardzo podobne. To jednak nie wszystko. Z poziomu skrzynki pocztowej usługi Windows Live Hotmail także mamy dostęp do webowego komunikatora, ale tu musimy od razu zaznaczyć: usługa ta nie jest oferowana polskim użytkownikom.

  MSN Web Messenger niestety na chwile obecną nie jest dostępny w polskiej wersji językowej, zaś Windows Live Web Messenger na razie jest w fazie rozwojowej beta. Przekłada się to niestety na jakość usługi. Jak okazuje się w praktyce, dostęp do komunikatora z poziomu przeglądarki nie zawsze jest możliwy. Oczywiście musimy najpierw spełnić stawiane przez producenta wymagania, ale to i tak nie wystarcza. Wielokrotnie mieliśmy problem z zalogowaniem się do MSN Web Messenger, a jeszcze częściej do odpowiednika Windows Live.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Live Messenger