Visual Studio Code dostępny dla urządzeń ARM z Windows 10

Visual Studio Code dostępny dla urządzeń ARM z Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:08
29.05.2020
2810 wyświetleń

Visual Studio Code obchodził niedawno czwarte urodziny. Darmowe środowisko programistyczne (IDE) na systemy Windows, Mac i Linux osiągnęło niebywały sukces tak wśród indywidualnych deweloperów, jak i wielkich korporacji. Przykładowo jako domyślne środowisko wybrał go Facebook. VS Code obejmuje tym czasem kolejną architekturę, w którą celuje również Microsoft, a jest nią ARM.

Do tej pory VS Code można było uruchamiać tylko na Windows 7, 8 i 10 w architekturach 64-bit oraz 32-bit; na Linuksie (Debian, Ubuntu, Red Hat, Fedora, SUSE) w architekturze 64-bit oraz na macOS 10.10+. Microsoft tymczasem dodaje do tego nową platformę. Wersję dla Windows 10 on ARM można już przetestować w ramach wydania Nightly w Visual Studio Code Insiders, uruchamiając ją przykładowo na Surface Pro X.

Wsparcie dla Windows 10 on ARM (Windows_NT arm64) oznacza, że program uruchamia się natywnie, z pominięciem wirtualizacji. Zoptymalizowane dla ARM wersje klasycznych aplikacji pisanych dla x86 i x64 działają płynniej i stabilniej. Jest to ważne szczególnie teraz, gdy na "mobilnych pecetach" ARM montowane są układy SoC o dość ograniczonej mocy obliczeniowej, ale za to z niższym zapotrzebowaniem na energię w porównaniu do typowych procesorów Intel czy AMD.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/vs-code-download-surface-pro-x/

Polecamy również w kategorii Visual Studio