Visual Studio 2022 oficjalnie zapowiedziane - po raz pierwszy w wersji 64-bitowej

Visual Studio 2022 oficjalnie zapowiedziane - po raz pierwszy w wersji 64-bitowej

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:51
19.04.2021
3868 wyświetleń

Microsoft oficjalnie dziś zapowiedział Visual Studio 2022 wraz z pierwszą wersją Preview, która ukaże się tego lata. Następne (po Visual Studio 2019) duże wydanie będzie szybsze, bardziej przystępne, a także lżejsze, zaprojektowane zarówno dla tych, którzy dopiero się uczą, jak i dla tych, którzy budują rozwiązania na skalę przemysłową. Z punktu widzenia użytkownika środowisko IDE będzie sprawiało wrażenie czystszego, inteligentnego i zorientowanego na działanie. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii Visual Studio będzie 64-bitowe!

Jako że od ponad roku zespoły programistyczne są bardziej rozproszone geograficznie, niż kiedykolwiek wcześniej, stało się oczywiste, że organizacje potrzebują bezpiecznych platform współpracy z możliwościami szybszego dostarczania rozwiązań i nieustannego poprawiania satysfakcji użytkowników oraz wartości. Z tego względu Visual Studio 2022 ułatwi współpracę dzięki lepszej integracji z GitHub, aby droga od pomysłu, poprzez kod, aż do chmury stała się bezproblemowa.

Visual Studio 2022

Visual Studio 2022 będzie aplikacją 64-bitową, która nie musi się już ograniczać do 4 GB pamięci RAM w głównym procesie devenv.exe. Pozwoli to jego użytkownikom na Windows otwierać, edytować, uruchamiać i debugować nawet największe, najbardziej złożone rozwiązania bez dławienia pamięci operacyjnej. Przykładowo pozwala to otworzyć rozwiązanie z 1600 projektami i 300 tysiącami plików. Oczywiście nie wpływa to na możliwości VS w kwestii tworzenia aplikacji 32-bitowych. Będzie to nadal możliwe, a zapewne jeszcze wygodniejsze niż w starszych wersjach.

Visual Studio 2022 zostało "zaprojektowane dla każdego". Wydanie będzie zawierało odświeżony interfejs użytkownika razem z ikonami i motywami produktów, font Cascadia Code i integrację z Accessibility Insights, by identyfikować problemy ze zgodnością na wczesnym etapie, nim trafią do użytkowników końcowych. Program będzie też oferował świetne możliwości personalizacji. Jego domyślny wygląd został opracowany tak, aby był "po prostu odpowiedni" dla większości programistów, jednak każdy będzie mógł dopasować go jeszcze lepiej pod własne potrzeby, a także synchronizować te ustawienia pomiędzy urządzeniami.

Visual Studio 2022

Nadchodząca wersja VS będzie usprawniała tworzenie nowoczesnych aplikacji zorientowanych na chmurę Azure, aplikacji .NET z pełnym wsparciem dla .NET 6 i jego zunifikowanym frameworkiem dla aplikacji webowych, klienckich i mobilnych dla Windows i Mac, a także aplikacji C++ z bogactwem funkcji zapewnianych przez C++ 20. Ponadto zintegrowane zostanie wsparcie dla CMake, Linuksa i WSL. Pozostałe usprawnienia w tym wydaniu obejmują diagnostykę i debugowanie, współpracę w czasie rzeczywistym, wglądy i produktywność, współpracę asynchroniczną, wyszukiwanie kodu i odświeżenia VS dla komputerów Mac.

Cóż, teraz pozostaje tylko czekać na 64-bitowe wydanie Visual Studio 2022 Preview 1, które ma ukazać się tego lata, a także na kolejne funkcje, które będą udostępniane z upływem czasu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/visualstudio/visual-studio-2022/

Polecamy również w kategorii Visual Studio