Visual Studio 2019 nie wspiera aplikacji dla Windows 10 Mobile

Visual Studio 2019 nie wspiera aplikacji dla Windows 10 Mobile

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:48
14.02.2019
852 wyświetlenia

Dziś pokazaliśmy Wam, jak zainstalować pełnego Windowsa 10 na Lumii 950! Jest to chyba jedyna szansa na jakiekolwiek wskrzeszenie tych urządzeń, bo choć mają one jeszcze astronomiczne 10 miesięcy wsparcia (które zakończy się 10 grudnia), to Microsoft nie daje nikomu złudzeń - było, minęło i nie ma tematu.

Gigant dobitnie to podkreślił w najnowszej wersji Visual Studio 2019, gdzie w dokumentacji możemy przeczytać, że rozwój aplikacji UWP na Windows 10 Mobile nie będzie możliwy w najnowszej wersji Visual Studio. Jeśli jakiś deweloper się uprze i będzie chciał nadal tworzyć na tę platformę (choć nie bardzo wiadomo, po co), to powinien pozostać przy Visual Studio 2017. Tym samym Microsoft otwarcie stawia KOLEJNY już krzyżyk na mobilnych okienkach.

Nie dziwi to nic a nic. Ostatnio ciągle wspominaliśmy o kolejnych, przysłowiowych gwoździach do trumny Windows 10 Mobile i ta trumna wydaje się już gotowa do zakopania. Zresztą Microsoft już dawno przyszykował łopatę. Jeśli więc macie jeszcze gdzieś jakieś urządzenie z serii Lumia z mobilną Dziesiątką na pokładzie, to radzimy przesiąść się na przykład na telefony z Androidem. Zalecał to zresztą sam Microsoft, który na Androidzie oferuje całkiem pokaźną bibliotekę aplikacji. A co zrobić ze starą Lumią? Jeśli jest to 950 to czemu by nie trochę poeksperymentować? Proponujemy instalację Windows 10!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/visual-studio-2019-what-is-windows-mobile/

Polecamy również w kategorii Visual Studio