Użytkownicy chcą przywrócenia OneNote do Office 2019

Użytkownicy chcą przywrócenia OneNote do Office 2019

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
10:07
02.11.2018
3 komentarze
692 wyświetlenia

Na długo przed premierą Office 2019 Microsoft podjął decyzję, że aplikacja OneNote nie będzie częścią pakietu. Jeszcze wcześniej zaawansowany notes był dostępny jako domyślna aplikacja Windows 10 w formie UWP. Firma zdecydowała, że dwie aplikacje nie są potrzebne, a wybór padł na rozwój OneNote dla Windows 10. To jednak nie podoba się użytkownikom, którzy uważają, że ta wersja aplikacji ma duże braki w stosunku do tej z pakietu Office.

Chociaż Office 2019 został już wprowadzony do sprzedaży, to użytkownicy nie przestają skarżyć się na decyzję Microsoftu. Za pośrednictwem portalu UserVoice domagają się, aby Microsoft jednak przywrócił OneNote do Office 2019 w formie aktualizacji. Użytkownicy argumentują swoje prośby w jasny sposób - OneNote dla Windows 10 nie sięga do pięt aplikacji z pakietu Office. Chodzi głównie o brak integracji zadań z Outlookiem, brak możliwości nagrywania wideo bezpośrednio w aplikacji czy brak możliwości implementacji dodatkowych pluginów. Mówią też, że OneNote w Windows 10 jest zbyt tabletowy i trudno z nim pracować w środowisku desktopowym. Jeden z użytkowników napisał, że decyzja o wycofaniu OneNote z pakietu Office to marnotrawstwo. Istotny jest również fakt, że OneNote dla Windows 10 nie współpracuje z notesami zapisanymi lokalnie i wymaga stałego połączenia z siecią, ponieważ synchronizacja odbywa się w ramach konta Microsoft i przypisanej do niego przestrzeni OneDrive.

Co na to Microsoft? Firma twierdzi, że decyzji nie zmieni i OneNote nie zostanie przywrócony do pakietu Office 2019, ale uspokaja, że OneNote będący częścią Office 2016 nie zostanie zlikwidowany i jeżeli ktoś koniecznie chce korzystać z takiej edycji aplikacji, może ją pobrać z zasobów Office 365. Microsoft zaznaczył również, że wsparcie techniczne dla OneNote 2016 będzie aktywne do końca października 2020 roku. Być może do tego czasu OneNote w wersji UWP zostanie już wyposażony w funkcje, na których najbardziej zależy użytkownikom, ale to już tylko nasze domysły.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/users-brand-onenotes-move-away-from-the-desktop-a-stupid-waste

Polecamy również w kategorii Office 2019

Komentarze

  • Komentator 12:39 05.11.2018

    Szkoda, bo również wolę tą wersję desktopową zamiast tej UWP. Szczególnie wolę to desktopową ze względu na wygląd..

  • Komentator 07:22 20.01.2019

    Ja uważam, że w ogóle forsowanie środowiska Modern UI prowadzi donikąd. Przede wszystkim OneNote w wersji aplikacji do Windows 10 jest zbyt uboga w funkcje, by ją uznać za pełnoprawny program. Poza tym OneNote w wersji Office jest bardziej niezawodny i praktyczny od wersji Modern. Do tego dochodzi większa możliwość konfiguracji programu w wersji desktopowej. No i oczywiście jak ktoś na co dzień korzysta z komputera biurkowego, to idiotyczne jest korzystanie z wersji na ekrany dotykowe, na tablety, skoro polecenia wydaje się klawiaturą i myszą. Decyzja MS o porzuceniu rozwoju OneNote klasycznego to po prostu kolejny strzał w stopę, jakich zresztą ta firma wiele w ostatnim czasie robi.

  • Ja4 10:40 07.02.2019

    @Komentator: Niekoniecznie. UWP (bo tak się nazywa "modern UI") nie jest wcale gorszy od klasycznych aplikacji (choć ma kilka ograniczeń, ale akurat w przypadku OneNote'a nie mają one znaczenia), a ma też pewne zalety w porównaniu z nimi. Problemy z tą wersją OneNote'a wynikają tylko i wyłącznie z mniejszej ilości pracy w nią włożonej. Jesli MS skupi się teraz na jednej apce zamiast dwóch, to powinien móc ją tak dopracować, żeby była lepsza niż wersja Officowa.

Skomentuj

Autor