Menu kategorii
 • Użytkownicy chcą przywrócenia OneNote do Office 2019

  Użytkownicy chcą przywrócenia OneNote do Office 2019

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  10:07
  02.11.2018
  2267 wyświetleń

  Na długo przed premierą Office 2019 Microsoft podjął decyzję, że aplikacja OneNote nie będzie częścią pakietu. Jeszcze wcześniej zaawansowany notes był dostępny jako domyślna aplikacja Windows 10 w formie UWP. Firma zdecydowała, że dwie aplikacje nie są potrzebne, a wybór padł na rozwój OneNote dla Windows 10. To jednak nie podoba się użytkownikom, którzy uważają, że ta wersja aplikacji ma duże braki w stosunku do tej z pakietu Office.

  Chociaż Office 2019 został już wprowadzony do sprzedaży, to użytkownicy nie przestają skarżyć się na decyzję Microsoftu. Za pośrednictwem portalu UserVoice domagają się, aby Microsoft jednak przywrócił OneNote do Office 2019 w formie aktualizacji. Użytkownicy argumentują swoje prośby w jasny sposób - OneNote dla Windows 10 nie sięga do pięt aplikacji z pakietu Office. Chodzi głównie o brak integracji zadań z Outlookiem, brak możliwości nagrywania wideo bezpośrednio w aplikacji czy brak możliwości implementacji dodatkowych pluginów. Mówią też, że OneNote w Windows 10 jest zbyt tabletowy i trudno z nim pracować w środowisku desktopowym. Jeden z użytkowników napisał, że decyzja o wycofaniu OneNote z pakietu Office to marnotrawstwo. Istotny jest również fakt, że OneNote dla Windows 10 nie współpracuje z notesami zapisanymi lokalnie i wymaga stałego połączenia z siecią, ponieważ synchronizacja odbywa się w ramach konta Microsoft i przypisanej do niego przestrzeni OneDrive.

  Co na to Microsoft? Firma twierdzi, że decyzji nie zmieni i OneNote nie zostanie przywrócony do pakietu Office 2019, ale uspokaja, że OneNote będący częścią Office 2016 nie zostanie zlikwidowany i jeżeli ktoś koniecznie chce korzystać z takiej edycji aplikacji, może ją pobrać z zasobów Office 365. Microsoft zaznaczył również, że wsparcie techniczne dla OneNote 2016 będzie aktywne do końca października 2020 roku. Być może do tego czasu OneNote w wersji UWP zostanie już wyposażony w funkcje, na których najbardziej zależy użytkownikom, ale to już tylko nasze domysły.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/users-brand-onenotes-move-away-from-the-desktop-a-stupid-waste

  Polecamy również w kategorii Office 2019