Menu kategorii
 • Usuwanie historii w Internet Explorerze

  Usuwanie historii w Internet Explorerze

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  03.08.2006
  50903 wyświetlenia

  Czasami nie chcemy aby inni korzystający z naszego systemu wiedzieli jakie strony przeglądaliśmy. Jest wiele przypadków, w których mamy ochotę zachować anonimowość. Może przeglądamy aukcje internetowe, na których zamierzamy kupić prezent żonie. Może w pracy zaglądaliśmy na strony, o których lepiej aby przełożony się nie dowiedział. Tak czy inaczej, jeżeli chcemy ukryć na poziomie podstawowym naszą działalność w sieci możemy to bardzo łatwo zrobić.

  Po uruchomieniu przeglądarki Internet Explorer mamy możliwość przejrzenia stron, które były otwierane w poprzednich dniach. W tym celu naciskamy przycisk Historia, który przypomina zegar. Po kliknięciu po lewej stronie pojawi się drzewo, w którym możemy zarządzać ostatnio wczytanymi stronami. Są tam wyświetlane nie tylko witryny pochodzące z Internetu ale również przeglądane pliki, które znajdują się na naszym dysku twardym.

  Możemy z tego zestawienia dowolnie kasować skróty, Wystarczy, że klikniemy na daną pozycję lub grupę (np. czwartek) i z menu wybierzemy opcję Usuń.

  Jeżeli historia, która jest tworzona przeszkadza nam, możemy wyłączyć ją. W tym celu otwieramy Opcje internetowe korzystając z menu Narzędzia. Następnie wybieramy zakładkę Ogólne tam w sekcji Historia możemy zmienić ilość dni, przez które zapamiętywane są witryny. Ustawiając tą wartość na zero wyłączymy tworzenie historii.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Obsługa internetu