Uśpione karty w Edge będą pokazywać procent zaoszczędzonej energii

Uśpione karty w Edge będą pokazywać procent zaoszczędzonej energii

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:10
29.07.2021
1351 wyświetlenie

W ubiegłym roku Microsoft wprowadził do Edge nowy sposób, by zaoszczędzić zasoby, jakim jest usypianie kart. W jakim stopniu ta technologia przekłada się na oszczędności? Ubiegłoroczne testy Microsoftu wykazały 26% oszczędność pamięci i 29% niższe użycie procesora. Wyliczenia te nie są jednak przedstawiane bezpośrednio użytkownikom w przeglądarce. Nowe rozwiązanie ma to zmienić.

Microsoft Edge Canary zaczął pokazywać nowy element w podglądzie karty uśpionej. Dotychczas znajdowała się tam tylko informacja, że ta karta jest uśpiona, aby oszczędzać zasoby. Nie było jednak możliwości sprawdzenia, ile tych zasobów faktycznie oszczędzamy (no chyba że przeprowadzilibyśmy długotrwałe testy z użyciem całej metodologii, ale to już zrobił Microsoft). Tu dowiadujemy się wszystkiego od ręki.

Edge

Microsoft wprowadza tymczasem nową sekcję podglądu karty, która pokazuje szacowane oszczędności. Gdy najedziemy wskaźnikiem myszy na kartę, zobaczymy teraz wartość procentową tego, ile zasobów oszczędza poprzez to, że jest uśpiona. Nie wiadomo jeszcze, na jakiej zasadzie to szacowanie się odbywa. Microsoft nie pisał jeszcze o tej funkcji, a jako że to Edge Canary, to pewnie napisze o niej więcej przy okazji następnego wydania Edge Dev.

Warto wspomnieć, że Edge 93 otrzymał w tym tygodniu ostatnią aktualizację w Dev Channel, co oznacza, że kolejne nowości z Edge Canary trafią już do Edge 94.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-edge-canary-can-now-estimate-the-amount-of-resources-saved-by-sleeping-tabs

Polecamy również w kategorii Edge