Ulepszenia wyszukiwarki i nie tylko w Windows 10 21H2 (build 19044.1618 w Release Preview Channel)

Ulepszenia wyszukiwarki i nie tylko w Windows 10 21H2 (build 19044.1618 w Release Preview Channel)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:50
15.03.2022
1987 wyświetleń

Ewolucja wyszukiwarki systemowej, której ostatni rozdział został zapoczątkowany w Windows 11, stała się również udziałem Windows 10. Wydana wczoraj kompilacja 19044.1618 w kanale Release Preview wprowadza nie tylko zmiany związane z Microsoft Search, ale też parę innych nowych funkcji i poprawek.

Windows 10 21H2: zmiany w aktualizacji KB5011543 (build 19044.1618)

W tym tygodniu zaczęła być udostępniana aktualizacja wyszukiwania w Windows 11, która podkreśli interesujące momenty w czasie. Funkcjonalność ta ("search highlights") trafiła teraz do Windows 10. Microsoft objął we wdrażaniu etapowe i miarowe podejście, planując szerszą dostępność w nadchodzących miesiącach.

Wyszukiwanie działa bezpośrednio na pasku zadań: w oknie, w którym możesz odkrywać trendy w Internecie, na świecie i w Twojej organizacji. Oczywiście nadal możesz rozpocząć pisanie, aby wyszukiwać swoje aplikacje, pliki, ustawienia i szybkie odpowiedzi w Internecie.

Wyszukiwanie w Windows 10

Zawartość pola wyszukiwania na pasku zadań będzie okresowo aktualizowana o treści, wliczając w to ilustracje, które pozwolą odkrywać więcej, być połączonym i pozostać produktywnym. Wydobyte na powierzchnię treści będą prezentować warte uwagi, interesujące momenty — takie jak święta, rocznice i inne edukacyjne momenty zarówno w regionie, jak i na świecie. Systemowa wyszukiwarka będzie prezentować bogate treści, które mówią o tym, co dziś jest szczególnego.

Możesz też sięgać głębiej i badać dodatkowe treści związane z dzisiejszym momentem i codziennymi treściami, takimi jak słowo dnia, Microsoft Rewards (niedostępne w Polsce), trendy wyszukiwania i wiele innych. Lewa strona wyszukiwania pokazuje również rozszerzoną listę niedawno uruchomionych aplikacji, plików, ustawień i stron internetowych, aby pomóc Ci wrócić do tego, co ostatnio robiłeś.

Wyszukiwanie w Windows 10

Zalogowanie się za pomocą konta służbowego lub szkolnego sprawi, że wyszukiwarka w Windows 10 stanie się centrum plików i kontaktów z Microsoft Search. Jak zawsze wystarczy zacząć pisać, aby rozpocząć wyszukiwanie adekwatnych, dostępnych dla nas treści z naszej organizacji.

Jednocześnie nadal masz kontrolę nad wyszukiwaniem — jego prywatnością i dostarczanymi treściami. Dościadczenie podkreślania najważniejszych treści możesz wyłączyć w Ustawieniach > Prywatność i bezpieczeństwo > Ustawienia wyszukiwania, wyłączając przełącznik "Show search highlights". W przypadku administratorów organizacji dostępne są dodatkowe elementy sterujące w centrum administracyjnym M365.

Pozostałe zmiany i poprawki

 • Nowość! Dodano możliwość zmiany koloru przycisków powiadomień toast, aby łatwiej identyfikować pomyślne i krytyczne scenariusze dla aplikacji, które wysyłają powiadomienia Windows. Funkcjonalność sprawi też, że powiadomienia będą bardziej kompaktowe wizualnie.
 • Nowość! Dodano nową zasadę, która rozwija 3 najwyższe powiadomienia aplikacji w Centrum akcji. Chodzi tu o aplikacje, które wysyłają powiadomienia Windows. Funkcjonalność ta wyświetla wiele powiadomień, z którymi można dokonać interakcji jednocześnie.
 • Rozwiązano problem z searchindexer.exe, który przestawał odpowiadać podczas operacji odinstalowywania w środowisku konfiguracji pulpitu zdalnego.
 • Rozwiązano problem z searchindexer.exe, który uniemożliwiał zwracaniu ostatnich e-maili przez wyszukiwanie offline programu Microsoft Outlook.
 • Rozwiązano problem, który mógł dezaktywować Windows po zmianie wersji National Language Support (NLS) z 6.3 na 6.2.
 • Rozwiązano problem, w wyniku którego nowoczesne przeglądarki nie wyświetlały poprawnie kodu HTML generowanego przez gpresult/h.
 • Rozwiązano problem, który powodował wyjątek "Odmowa dostępu" dla pliku podczas testu PowerShell dla funkcji AppLocker.
 • Rozwiązano problem, który mógł powodować, że usługa Group Policy Service przestawała przetwarzać dane telemetryczne dla preferencji Group Policy Registry Preferences.
 • Rozwiązano problem, który mógł uniemożliwiać prawidłowe działanie zasad rozpoznawania zapytań serwera DNS po określeniu w pełni kwalifikowanej nazwy domeny (FQDN) i warunków podsieci.
 • Naprawiono wyciek sterty w PacRequestorEnforcement, który obniżał wydajność kontrolera domeny.
 • Rozwiązano problem z Key Distribution Center (KDC) Proxy. Serwer proxy KDC nie mógł poprawnie uzyskać ticketów Kerberos do logowania się do Key Trust Windows Hello for Business.
 • Dodano obsługę scenariuszy przekazywania konta Microsoft (MSA) w usłudze Azure Active Directory (AAD) Web Account Manager (WAM).
 • Rozwiązano problem z rejestrowaniem zdarzenia o identyfikatorze 37 podczas niektórych scenariuszy zmiany hasła, w tym zmian hasła obiektu nazwy klastra pracy awaryjnej (CNO) lub obiektu komputera wirtualnego (VCO).
 • Rozwiązano problem, który mógł przypadkowo dodać ochronę Trusted Platform Module (TPM) podczas korzystania z zasad włączania funkcji Silent BitLocker.
 • Rozwiązano problem z prawidłowym wyświetlaniem w oknie dialogowym Kontrola konta użytkownika (UAC) aplikacji żądającej podwyższonych uprawnień.
 • Rozwiązano problem, który powodował, że polecenie Move-ADObject kończyło się niepowodzeniem podczas przenoszenia kont komputerów między domenami. Komunikat o błędzie brzmiał: "Multiple values were specified for an attribute that can have only one value".
 • Rozwiązano problem, który uniemożliwiał eventowi 4739 wyświetlanie nowych wartości niektórych atrybutów po zmianie zasad.
 • Rozwiązano problem, który uniemożliwiał użytkownikom urządzeń z Androidem logowanie się do niektórych aplikacji Microsoftu, takich jak Outlook czy Teams. Ten problem występował po wycofaniu podpisywania tokenów i odszyfrowywania certyfikatów, zresetowaniu hasła użytkownika lub gdy administrator unieważnił tokeny odświeżania.
 • Rozwiązano problem, który mógł powodować niepowodzenie dołączania do domeny w środowiskach korzystających z rozłącznych nazw hostów DNS.
 • Rozwiązano problem, który uniemożliwiał wyświetlanie przycisku Wstecz w oknie danych logowania w trybie czarnym z wysokim kontrastem.
 • Rozwiązano problem, który uniemożliwiał dostęp do udziałów Server Message Block (SMB) przy użyciu adresu IP, gdy włączone jest zabezpieczenie SMB.
 • Rozwiązano problem, który występował, gdy wartości Best Practices Analyzer (BPA) dla SMB nie zostały zaktualizowane dla nowszych platform.
 • Rozwiązano problem powodujący błąd zatrzymania 0x1E na serwerze SMB (srv2.sys).
 • Rozwiązano problem powodujący niezgodność między nazwami domen NetBIOS i DNS Active Directory podczas tworzenia klastra.
 • Rozwiązano problem, który powodował, że redirector Network File System (NFS) przestawał działać (błąd 0x50) podczas konwertowania pliku tekstowego na PDF.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2022/03/14/releasing-windows-10-build-19044-1618-to-release-preview-channel/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach