Menu kategorii
 • Udostępnianie połączenia

  Udostępnianie połączenia

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  10.03.2006
  23211 wyświetlenie

  Jeżeli wykonaliśmy wszystkie poprzednie kroki kursu nasze połączenie internetowe jest udostępnione innym użytkownikom sieci. Jeśli jednak jest inaczej, zaraz to zmienimy. Dodatkowo dostosujemy sieć do naszych potrzeb.

  Otwórzmy Panel sterowania a następnie Połączenia sieciowe. Kliknijmy prawym przyciskiem myszy na połączenie odpowiedzialne za naszą łączność ze światem i wybierzmy z menu pozycję Właściwości. W nowym oknie kliknijmy na ostatnią zakładkę czyli Zaawansowane. W sekcji Zapora połączenia internetowego pozycja powinna być zaznaczona. Dzięki temu zapewniamy bezpieczeństwo nie tylko naszemu komputerowi ale wszystkim jednostkom znajdującym się w LAN'ie. W sekcji Udostępnianie połączenia internetowego pierwsza pozycja powinna być zaznaczona jeżeli chcemy udostępniać innym zasoby Internetu. Pozostałe dwie opcje ustalamy wg uznania. Jeżeli serwer nie jest cały czas połączony z Internetem tylko korzysta z połączenia wdzwanianego powinniśmy zaznaczyć opcję Ustanów połączenie telefoniczne zawsze gdy komputer w mojej sieci próbuje uzyskać dostęp do Internetu. Ostatnia opcja czyli Zezwalaj użytkownikom sieci na kontrolowanie lub wyłączanie udostępnionego połączenia internetowego powinna być ustawiona zgodnie ze wskazówkami podanymi powyżej.

  Kliknijmy teraz na przycisk Ustawienia dostępny w prawej dolnej części okna. Zostaną wyświetlone usługi, do których użytkownicy Internetu mają dostęp. Jeżeli wyłączymy którąś z nich inne komputery nie będą mogły korzystać z niej. Tutaj również po kliknięciu w przycisk Dodaj... możemy dodawać usługi, które potrzebujemy. Jeżeli będziemy chcieli pograć w Internecie w grę możemy otworzyć port, którego używa. Dzięki temu zapora nie będzie blokować ruchu i będziemy mogli cieszyć się rozrywką.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Konfiguracja sieci