Tworzenie slajdów w orientacji pionowej w PowerPoint na iOS

Tworzenie slajdów w orientacji pionowej w PowerPoint na iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:00
22.11.2022
630 wyświetleń

Microsoft poinformował o dostępności nowej funkcji dla Office Insiderów, którzy mogą teraz tworzyć pionowe slajdy w aplikacji PowerPoint na iOS. Funkcjonalność działa zarówno na iPhonie, jak i na iPadzie. Z tego krótkiego poradnika dowiesz się, jak ustawić tryb portretowy slajdów i jaka wersja Office'a będzie potrzebna.

Pionowo czy poziomo? Wiele osób tworzących treści staje często przed tym dylematem. Dawniej zawartość cyfrowa tworzona była głównie z myślą o monitorach lub prezentacjach z rzutnika, czyli preferowany był układ poziomy (horyzontalny/krajobrazowy). Obecnie jednak większość treści konsumuje się (i coraz częściej również tworzy) na telefonach. I aby sprostać oczekiwaniom użytkowników mobile-first, do tego podejścia dostosowują się również aplikacje.

W odpowiedzi na taki właśnie feedback Microsoft postanowił umożliwić przełączanie się między układem poziomym a pionowym (portretowym) przy tworzeniu i edytowaniu slajdów prezentacji w aplikacji mobilnej PowerPoint wchodzącej w skład pakietu Microsoft 365.

Tworzenie slajdów w trybie portretowym w PowerPoint na iOS

Jak to działa? W przypadku iPada otwieramy istniejącą prezentację lub tworzymy nową. Na karcie Projektowanie stukamy Orientacja i wybieramy Pionowa. Z kolei na iPhonie opcję tę znajdziemy, stukając Narzędzia główne (pasek na dole ekranu w trybie edytowania), a następnie Orientacja. Aby powrócić do domyślnego układu, stukamy opcję Pozioma.

Tworzenie slajdów w trybie portretowym w PowerPoint na iOS

Funkcjonalność jest już dostępna dla Office Insiderów korzystających z wersji 2.68 (Build 22112003) lub nowszej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://insider.office.com/en-us/blog/create-slides-in-portrait-mode-on-powerpoint-for-ios

Polecamy również w kategorii Apple