Tworzenie połączenia modemowego

Tworzenie połączenia modemowego

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
12.06.2007
10314 wyświetlenia

Tworzenie połączenia przy wykorzystaniu modemu jest prostą czynnością w Windows Vista. W pierwszej kolejności instalujemy sterownik dla urządzenia. Następnie przechodzimy do menu Start\Połącz z. Otworzymy w ten sposób kreatora Połącz z siecią. Klikamy Skonfiguruj połączenie telefoniczne. Następnie w odpowiednich polach podajemy informacje otrzymane od usługodawcy internetowego.

  • Numer telefonu
  • Nazwa użytkownika
  • Hasło

Wszystkie potrzebne dane odnajdziemy z pewnością na umowie, którą zawarliśmy z dostawcą.

Zaznaczamy opcję Zapamiętaj to hasło, jeśli nie chcemy podawać hasła podczas każdej próby nawiązywania połączenia. Poniżej wpisujemy Nazwę połączenia. Dodatkowo zaznaczamy pole wyboru Zezwalaj innym osobom na korzystanie z tego połączenia, jeśli chcemy umożliwić innym użytkownikom korzystanie z tego modemu. Po zakończeniu procesu konfiguracji klikamy przycisk Utwórz. System następnie przeprowadzi test połączenia i połączy się z siecią. Jeśli wszystko parametry prawidłowo zdefiniowaliśmy i połączenie działa poprawnie to naciskamy przycisk Przeglądaj Internet teraz.

Jeśli chcemy połączyć się z siecią Internet to uruchamiamy menu Start, następnie naciskamy Połącz z i z listy wybieramy nazwę naszego połączenia oraz klikamy kontrolkę Połącz. Po chwili komputer nawiąże połączenie i będziemy mogli korzystać z globalnej sieci.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Artykuły o Windows Vista