Menu kategorii
 • Tworzenie filmu i DVD z obrazów

  Tworzenie filmu i DVD z obrazów

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  11.03.2010
  5177 wyświetleń

  Windows Live Photo Gallery umożliwia nie tylko zarządzanie fotografiami, czy ich publikowanie w Internecie – pozwala także utworzyć film z dostępnych obrazów w postaci pokazu slajdów, który będziemy mogli wyświetlić zarówno na komputerze, jak i odtwarzaczu DVD, a także umieścić w internetowym serwisie z filmami.

  Aby przygotować film, w programie przechodzimy za pomocą drzewa katalogów, do folderu, w którym umieszczone są zdjęcia, które chcemy umieścić w filmie. Zaznaczamy poszczególne pliki i wybieramy z paska narzędziowego polecenie Przygotuj, a następnie Przygotuj film. Uruchomiony zostanie program Windows Live Movie Maker, w którym będziemy mogli skorzystać z wielu opcji pozwalających skomponować coś więcej, niż tylko zwykły pokaz slajdów. Zapoznajmy się z funkcjami, kluczowymi przy tworzeniu filmu ze zdjęć.

  Poszczególne funkcje podzielone zostały na pięć wstęg. Zakładka Strona główna daje nam dostęp m.in. do dodawania muzyki, obrazów, elementów filmu takich jak napisy, czy tytuł. Znajdziemy tu także przycisk Autofilm, który pozwoli błyskawicznie utworzyć materiał filmowy z dostępnych obrazów, dodając automatycznie przejścia pomiędzy obrazami i dobierając odpowiedni czas ich trwania.

  Tworzenie filmu i DVD z obrazów

  Zakładka Animacje umożliwia zdefiniowanie przejść między zdjęciami. Możemy również wybrać efektowne kadrowanie zdjęć, które sprawią, że pokaz będzie bardziej dynamiczny. Zakładka Efekty wizualne daje nam dostęp do kliku filtrów fotograficznych, które możemy zastosować dla wybranych zdjęć. Ostatnia z zakładek – Edycja, to zbiór funkcji edycyjnych materiału filmowego. Przeprowadzimy tu korekcję ścieżki audio, zmienimy też czas wyświetlania każdego zdjęcia. Gotowy projekt publikujemy jako plik wideo albo przesyłamy do serwisu YouTube. Polecenia pozwalające dokonać tego znajdziemy na wstędze Strona główna. Polecamy także zapoznać się z cyklem artykułów, przedstawiających szczegółowo obsługę programu Windows Live Movie Maker.

  A co jeśli zechcemy zamiast pliku multimedialnego utworzyć gotowy dysk DVD ze zdjęciami? To też jest możliwe – wystarczy, że w programie Windows Live Photo Gallery wybierzemy Przygotuj i następnie Nagraj dysk DVD. Funkcja ta załaduje wybrane zdjęcia do programu Windows DVD Maker, pozwalając na utworzenie płyty DVD z pokazem slajdów. Płyta taka będzie mogła być odtworzona w dowolnym odtwarzaczu DVD, także tym podłączonym do telewizora. Nie wdając się w szczegóły, kolejnymi krokami tworzenia takiej płyty będzie ustawienie kolejności zdjęć, następnie wybranie menu i w końcu nagranie płyty.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Live Photo Gallery w Windows 7