TwinCam. Skype pozwala teraz dodać drugą kamerę do połączenia

TwinCam. Skype pozwala teraz dodać drugą kamerę do połączenia

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:37
18.01.2022
1952 wyświetlenia

Co dwie kamery, to nie jedna... prawda? Drugi strumień wideo od rozmówcy pozwala uzyskać dodatkowy kontekst i kolejną perspektywę — co czasem jest potrzebne. Do tej pory nie istniał prosty sposób na podwójną kamerę w Skype. Zmienia się to za sprawą funkcji TwinCam.

TwinCam to funkcja umożliwiająca dodanie drugiego strumienia z kamery wideo do połączenia Skype. Jest to jedna z nowości w aktualizacji Skype Insider — build 8.80.76.138. Jak podaje Microsoft, aby skorzystać z funkcji:

  1. Rozpocznij połączenie grupowe na desktopie/w przeglądarce z 2+ dołączającymi osobami.
  2. Następnie na urządzeniu mobilnym, które ma tę samą zainstalowaną wersję Skype (w tym przypadku Skype Insider), zaloguj się na tym samym koncie.
  3. Dołącz do trwającego połączenia grupowego z aplikacji Skype ALBO kliknij przycisk TwinCam w aplikacji dekstopowej/webowej i zeskanuj wyświetlony kod QR (skieruj aparat telefonu na kod QR, by go zeskanować). Powinno wówczas nastąpić przekierowanie do aplikacji Skype na urządzeniu mobilnym.
  4. Teraz stuknij przycisk "Rozpocznij TwinCam" ("Start TwinCam").

Póki co wygląda na to, że TwinCam wspiera jedynie kombinację aplikacji desktopowej/webowej z mobilną, a przynajmniej o innych jeszcze Microsoft nie wspominał. Sama funkcja wydaje się niezwykle użyteczna, np. przy tutorialach, webinarach czy lekcjach online — jak zresztą zostało to zilustrowane na zrzucie ekranu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://answers.microsoft.com/en-us/skype/forum/all/skype-insider-release-notes-for-skype-88076138/381828ec-bcd8-4a93-a3c3-148b20b25701

Polecamy również w kategorii Skype