Tryb chroniony

Tryb chroniony

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
26.01.2008
3 komentarze
9516 wyświetleń

Mechanizm ten występuje tylko w Windows Vista. W edycjach Internet Explorer 7 przeznaczonych dla starszych edycji systemu funkcji tej niestety nie odnajdziemy. Na czym więc on polega? A więc jest to wyodrębnione środowisko pracy przeglądarki internetowej. W ten sposób, oddzielając resztę elementów Windows od programu, trudniej będzie złośliwemu oprogramowaniu zainfekować komputer. Mechanizm także umożliwia instalowanie dodatków ActiveX, które chcemy dodać do aplikacji. Tryb chroniony jest domyślnie uruchomiony i nie musimy konfigurować go podczas pierwszego uruchomienia programu. O jego statusie informuje ikona, znajdująca w pasku stanu.

Jeśli element ten zostanie wyłączony, lub przestanie prawidłowo funkcjonować, to zostaniemy powiadomieni odpowiednim komunikatem. Aby naprawić usterkę, udajemy się do Narzędzia\Opcje internetowe\Zabezpieczenia, wskazujemy odpowiednią strefę, dla której chcemy włączyć funkcję, następnie zaznaczamy pole Włącz tryb chroniony (wymaga ponownego uruchomienia programu Internet Explorer) i zatwierdzamy zmiany poprzez Zastosuj.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Nowy Internet Explorer

Komentarze

  • Tom 07:11 04.02.2008

    Moim zdaniem artykuł beznadziejny. Albo powinien nosić tytuł "Jak włączyć tryb chroniony w IE7" albo powinien zawierać inną treść; bo z tytułu oczekuję profesjonalnego opisu trybu chronionego (czyli co się da zrobić, co to tak na prawdę chroni, co oznacza dla użytkownika, co oznacza dla developerów itp). Artykuł w stylu: Windows Vista ma inny przycisk Start. "A więc jest to wyodrębnione środowisko pracy przeglądarki internetowej. W ten sposób, oddzielając resztę elementów Windows od programu, trudniej będzie złośliwemu oprogramowaniu zainfekować komputer." Co dokładnie oddziela? jak to robi? ile "pamięci" zjada więcej? jak to wpływa na czas ładowania stron? jak to wpływa na ładowanie np. certyfikatów? sesje? SSLa itp. Jeszcze jedna sprawa, kiedyś mnie uczyli w szkole, że się nie zaczyna zdania od "A więc..."

  • <p><span>Dlaczego<br />Windows Media Player nie powtarza zwiastunu czy innego krotkiego klipu<br />w oknie przegladarki firefox oraz wylacza 200% zoom??? mimo iz w samym odtwarzaczu jest taka<br />opcja wlaczona... mowa o pluginie wmp do firefox, jak wiadomo po<br />zainstalowaniu go mozna ogladac klipy ze stron w samym oknie<br />przegladarki bez uruchamiania okna samego odtwarzacza, jednak nie mozna<br />ustawic na stale zoom 200% oraz trybu powtarzania, przeciez to jest<br />chore, i czym tu sie zachwycac caly microsoft jest do bani a ten plugin<br />to tylko w teori ulatwia korzystanie.</span></p>

  • pavve1 17:50 25.04.2010

    Nie zgadzam się z Tomem co do oceny tej notki, gdyż wyjaśnia ona to co potrzebuje wyjaśnić znakomitej większości osób, a że akurat on potrzebuje bardziej zaawansowanych informacji to już jego sprawa. Powinien zrozumieć, że takich rzeczy nie znajdziemy w każdej notce omawiającej tryb chroniony, bo ludzie którzy mają taką wiedzę nie piszą o tym tylko robią bardziej skomplikowane rzeczy w IT.

Skomentuj

Autor