To może być pierwszy składany smartfon Intela

To może być pierwszy składany smartfon Intela

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:01
30.01.2020
1415 wyświetleń

Samsung, Huawei, Motorola i kilku innych producentów zdołali już przetrzeć szlaki dla nowej kategorii smartfonów. Teraz składane urządzenia chce mieć niemal każdy, by wymienić choćby Alibabę, właściciela AliExpress, czy Intela, który już rok temu snuł plany dotyczące składanego tabletu. Tablet okazuje się tymczasem smartfonem, przynajmniej według zarejestrowanego niedawno patentu.

Mimo braku jakiegokolwiek "giętkiego" urządzenia w sprzedaży Intel jest jednym z pionierów tej nowej technologii. Na początku tego roku pokazał prototyp Horseshoe Bend, 17,3-calowego składanego laptopa. Wysiłki firmy nie ograniczają się jednak do klasy PC. Jego ostatniemu patentowi bliżej do phabletu, czyli urządzenia łączącego cechy smartfona i tabletu. Nie oznacza to jednak kompromisu jak w przypadku klasycznych phatbletów, a raczej możliwość płynnego przechodzenia od jednego do drugiego trybu dzięki składanej budowie.

Giuseppe Spinelli (Snoreyn)

Patent, zarejestrowany przez Intel i opublikowany przez KIPRIS (Korean Intellectual Property Office), daje nam pewien obraz tego, jak to urządzenie może wyglądać. Zgodnie z opisem posiadać ma ono zawijany wyświetlacz, który oczywiście będzie pojedynczy i giętki (nie jak w przypadku Surface Duo, gdzie mamy do czynienia z dwoma wyraźnie oddzielonymi ekranami). Jak zauważa Letsgodigital:

Po zwinięciu ekran znajduje się na zewnątrz. Wyświetlacz rozciąga się od prawej strony na całą szerokość. Krawędzie ekranu są bardzo cienkie, całe urządzenie składa się z powierzchni ekranowej, dając urządzeniu niebywale nowoczesny design. Na dole znajduje się szeroki przycisk, po naciśnięciu którego możesz rozwinąć urządzenie mobilne.

Po rozwinięciu lewa strona jest nieznacznie grubsza od prawej strony. Jest tak dlatego, ponieważ baza — ze wszystkimi niezbędnymi komponentami — jest po lewej stronie. Baza również jest ekstremalnie cienka. Z obrazów dołączonych do patentu nie wynika jasno, gdzie zostaną zintegrowane kamery. Tak czy inaczej ten składany smartfon/tablet Intela jawi się jako niezwykle przemyślany i wielofunkcyjny.

Nie jest to pierwsze podejście Intela do tematu rozkładanych czy też zawijanych urządzeń. Już w połowie 2017 roku firma zarejestrowała patent opisujący smartfona składającego się z trzech części. Takiego "naleśnika" buduje też prawdopodobnie LG. Nie wiadomo jeszcze, jak na te konstrukcje zareaguje rynek konsumencki, tym niemniej trzeba przyznać, że producenci są dość odważni w swoich eksperymentach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/smartphones/samsung-galaxy-telefoon-kopen/

Polecamy również w kategorii Mobilne technologie