Telefon składany jak portfel. LG buduje ekran z trzema warstwami

Telefon składany jak portfel. LG buduje ekran z trzema warstwami

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:00
01.08.2019
2006 wyświetleń

Świat wielkiej technologii ma to do siebie, że nim zdoła doprowadzić do porządku aktualny patent, to już bierze się za kolejny. Taki wybieg w przyszłość obserwujemy właśnie w segmencie urządzeń z rozkładanymi ekranami. Ich twórcy po nieudanym debiucie poprawiają "składaki", by w ogóle nadawały się do użycia, ale jednocześnie trwają już prace nad kolejnym krokiem w ewolucji, jakim będą ekrany składane podwójnie. Do tych wysiłków włączył się LG - niekwestionowany lider, jeśli chodzi o zrywanie z koncepcją sztywnych, płaskich ekranów.

Póki co na doprowadzenie do stanu używalności wciąż czekają telefony z pojedynczą osią zgięcia - pewne osiągnięcia w tej materii ogłosił niedawno Samsung, który zamierza wypuścić udoskonaloną wersję Galaxy Fold we wrześniu. W ich przypadku mamy do czynienia z dwoma panelami, które po rozłożeniu stają się jednym. A gdyby dodać do tego trzeci panel? Taki motyw opatentował niedawno Huawei, a tymczasem swój koncept prezentuje LG. W jego patencie zobaczymy ciekawy pomysł na wykorzystanie wolnego miejsca, które powstaje wewnątrz zgięcia - zostanie tam umieszczone pióro dotykowe.

Składany telefon LG

Jak widać na ilustracji, telefon składa się z trzech warstw, które po złożeniu przypominają naleśnik. Czy ma to praktyczne zastosowanie? Trudno ocenić, jednak faktem jest, że po rozłożeniu powierzchnia ekranu stanie się dużo większa niż w istniejących modelach i dzięki temu urządzenie spokojnie posłuży nam jako pełnowymiarowy tablet. Z drugiej strony patent nie musi być wykorzystany, a LG może po prostu zabezpieczać w ten sposób własność intelektualną.

Nawet jeśli LG nie zdecyduje się wypuścić takiego smartfona, to zapewne znajdą się chętni na skorzystanie z jego patentu. Może on zatem produkować ekrany dla któregoś z OEM-ów. Całość wydaje się ciekawą innowacją, ale na pewno nie celem ostatecznym na najbliższe lata. Zamiast liczyć zgięcia i rozkładać telefon niczym portfel, można w ogóle pozbyć się zawiasów i zrobić telefon całkowicie elastyczny. To już jednak wyższa szkoła jazdy i raczej wyzwanie długoterminowe.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/lgs-future-foldable-smartphone-might-let-you-wrap-the-screen-into-three-layers/

Polecamy również w kategorii Urządzenia