Tajemniczy przycisk na nowej klawiaturze bluetooth Microsoftu

Tajemniczy przycisk na nowej klawiaturze bluetooth Microsoftu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:06
18.08.2020
1572 wyświetlenia

Dziś do Internetu wyciekły zdjęcia nadchodzącej klawiatury bezprzewodowej Microsoftu. Choć ma on już na koncie sporo podobnych akcesoriów, to ten model wyróżnia się czymś szczególnym. Ma on rozdzielny panel klawiatury numerycznej dla większej wygody, dedykowany klawisz funkcyjny Bluetooth i dodatkowy przycisk o nieznanym przeznaczeniu.

Zacznijmy od pierwszego klawisza funkcyjnego F1, który posiada dedykowaną funkcjonalność Bluetooth. Klawiatura ma współpracować z trzema przypisanymi urządzeniami i przycisk ten pozwala przełączać się między nimi. To całkiem praktyczna funkcja, zwłaszcza gdy klawiatury używamy w połączeniu z komputerem, tabletem czy telewizorem.

Klawiatura Microsoft - Bluetooth

Drugą cechą szczególną jest osobna klawiatura numeryczna. Taki układ pozwala umieścić ją w dowolnym miejscu i używać tak, jak jest nam najwygodniej. Użytkownicy, którym jest ona niepotrzebna, mogą w ogóle ją odłożyć, by nie zajmowała miejsca na biurku.

Klawiatura Microsoft - Bluetooth

Najciekawszy jednak wydaje się przycisk na samym dole, umieszczony między prawym Altem a strzałką w lewo. Znajduje się na nim kwadrat z sercem w prawym górnym rogu. Jaka jest jego przypisana funkcja? Zwykle w tym miejscu znajduje się klawisz Menu, otwierający menu kontekstowe, a także klawisz Windows, który otwiera menu Start. Jako że zdaniem Microsoftu owe klawisze specjalne były rzadko używane, w niedawnych modelach zostały zastąpione przyciskami Office i Emoji. Tym razem symbol przedstawia coś innego. Jak sądzicie, do czego to służy? Dajcie nam znać w komentarzach!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-wireless-keyboard-mysterious-key/

Polecamy również w kategorii Urządzenia