Menu kategorii
 • Szybsze logowanie

  Szybsze logowanie

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  26.06.2006
  11813 wyświetlenia

  Wielu z nas podczas uruchamiania komputera wybiera użytkownika oraz wpisuje hasło. Na pewno niektórych bardzo denerwuje ten proceder. Faktem jest, że zwiększa on czas uruchomienia się systemu. Oczywiście możemy sprawić aby system pomijał ten krok. Musimy jednak spełnić jeden warunek na naszym komputerze tylko jedno konto może być aktywne. Oznacza to, że po zmianie ustawień system będzie domyślnie logował się na jedno z kont, pozostałe natomiast nie będą dostępne. Zazwyczaj na komputerze znajduje się jedno konto administratora, z którego korzystają wszyscy domownicy. Zatem wyłączmy ten ekran logowania.

  Uruchamiamy Panel sterowania klikając kolejno w Start, Ustawienia, Panel sterowania. Włączamy poprzez dwukrotne kliknięcie składnik Konta użytkowników. Zaznaczmy nasz profil i kliknijmy w odnośnik Usuń hasło. A następnie wpisujemy wymagany ciąg znaków i potwierdzamy nasz wybór.

  Jeżeli oprócz naszego, konta, którego używamy, znajduje się w programie Konta użytkowników również inna pozycja, musimy ją wyłączyć. W tym celu kliknijmy prawym przyciskiem na ikonę Mój komputer i z menu wybierzmy pozycję Zarządzaj. Następnie w drzewie dostępnym po lewej stronie okna wybieramy kolejno pozycję Użytkownicy i grupy lokalne oraz Użytkownicy. Kolejnym krokiem jest otworzenie każdego z kont poprzez dwukrotnie kliknięcie na nie i na zakładce ogólne zaznaczenie opcji Konto jest wyłączone.

  Po tych operacjach ekran logowania nie powinien już się pojawiać.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Dostosowanie systemu