Szybsze logowanie

Szybsze logowanie

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
26.06.2006
10 komentarzy
10980 wyświetleń

Wielu z nas podczas uruchamiania komputera wybiera użytkownika oraz wpisuje hasło. Na pewno niektórych bardzo denerwuje ten proceder. Faktem jest, że zwiększa on czas uruchomienia się systemu. Oczywiście możemy sprawić aby system pomijał ten krok. Musimy jednak spełnić jeden warunek na naszym komputerze tylko jedno konto może być aktywne. Oznacza to, że po zmianie ustawień system będzie domyślnie logował się na jedno z kont, pozostałe natomiast nie będą dostępne. Zazwyczaj na komputerze znajduje się jedno konto administratora, z którego korzystają wszyscy domownicy. Zatem wyłączmy ten ekran logowania.

Uruchamiamy Panel sterowania klikając kolejno w Start, Ustawienia, Panel sterowania. Włączamy poprzez dwukrotne kliknięcie składnik Konta użytkowników. Zaznaczmy nasz profil i kliknijmy w odnośnik Usuń hasło. A następnie wpisujemy wymagany ciąg znaków i potwierdzamy nasz wybór.

Jeżeli oprócz naszego, konta, którego używamy, znajduje się w programie Konta użytkowników również inna pozycja, musimy ją wyłączyć. W tym celu kliknijmy prawym przyciskiem na ikonę Mój komputer i z menu wybierzmy pozycję Zarządzaj. Następnie w drzewie dostępnym po lewej stronie okna wybieramy kolejno pozycję Użytkownicy i grupy lokalne oraz Użytkownicy. Kolejnym krokiem jest otworzenie każdego z kont poprzez dwukrotnie kliknięcie na nie i na zakładce ogólne zaznaczenie opcji Konto jest wyłączone.

Po tych operacjach ekran logowania nie powinien już się pojawiać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Dostosowanie systemu

Komentarze

 • Godlike 01:48 26.06.2006

  Moze nie jestem wielkim specjalista ale po paru latach "walki" z winda usowanie hasla ze swojego konta i w szczegolnosci wylaczanie konta administratora nie wydaja mi sie zbyt madrymi pomyslami, a przeciez rownie dobrze automatyczne logowanie mozna uzyskac bez robienia tych 2 rzeczy.

 • Rebe 07:11 26.06.2006

  <DIV>1. Nie proceder, a procedura jeżeli już, bo konotacje dobranego słowa są co najmniej dwuznaczne. </DIV> <DIV>2. Tytuł tekstu nijak się ma do konkluzji zawartej w ostatnim zdaniu.</DIV> <DIV>3."Zazwyczaj na komputerze znajduje się jedno konto administratora..." - tak, oczywiście. tyle, że konto to jest wbudowane, a konto <STRONG>z prawami</STRONG> administratora to już zupełnie inna spiewka.</DIV> <DIV>4. Sugestia w kwestii wyłączania kont innych użytkowników* jest może i chwalebny dla pominięcia kroku logowania, ale wydaje isę dość dziwny w sytuacji, gdy system jest współdzielony właśnie dlatego, by każdy swoje "obrabiał". Trochę to zamydla sens, dla którego taka mozliwość pracy niezależnej została implementowana.</DIV> <DIV> </DIV> <DIV> </DIV> <DIV>* Pomijam to co NET dokłada czy innych Gości.</DIV>

 • Holek 13:33 26.06.2006

  Nie wiem o co sie tak czepiacie. Ja na swoim komputerze juz od dawna (nie) loguje sie w ten sposob. Po co za kazdym razem wpisywac haselko i wybierac uzytkownika jesli z komputera korzysta tylko jedna osoba. A co do konta NET i inne takie tam, to usunalem, po co mi to.

 • Marcin 23:03 26.06.2006

  Można też wpisać w URUCHOM komendę CONTROL USERPASSWORDS2 i bezboleśnie, tak jak w 2000, wyłączymy wszystkie konta oprócz wbudowanego konta administratora jakkolwiek się ono nazywa. Sposób szybszy i bez konieczności usuwania kont.

 • ngp 20:58 27.06.2006

  Brakuje tylko informacji, że taki sposób na "szybsze uruchomienie" Windy wpływa znacząco na pogorszenie bezpieczeństwa. Dodając do tego fakt, że loguje się on zazwyczaj na końce z uprawnieniami administratora otrzymujemy absolutne wręcz zlewanie zabezpieczeń :) Trochę polotu Panie i Panowie :)

 • khavior 23:38 29.06.2006

  a ja powiem tyle ze w oknie zarzadzania nie mam po lewej stronie nic takiego jak "Użytkownicy i grupy lokalne". w zwiazku z tym nici...

 • EL NINO 07:04 30.06.2006

  Nie masz, bo masz XP HOME.

 • DBst 19:47 20.06.2008

  Zrobiłem jak autor napisał i jest ok, nie martwcie się tym :administratorem" , "gościem", itp, zostawcie tylko to konto na ktore się logujecie.Mi na professionalu działa.

 • Ło Jezu 01:56 04.02.2009

  <p>Jedyny komentarz do artykułu (nb. dot. systemu w swej schyłkowej powoli świetności) to byle mniej takich porad. </p> <p>We wszystkich poradnikach dotyczących bezpieczeństwa zaleca się codzienną pracę na koncie z najniższymi wystarczającymi uprawnieniami (a nie najwyższymi możliwymi). Dodatkowo zalecane jest wyłączenie logowania z wykorzystaniem ekranu powitalnego i używanie bezpieczniejszej opcji logowania po wciśnięciu Ctrl-Alt-Del na konsoli lokalnej.</p> <p>Ale jeśli ktoś chce oszczędzić 5s razy liczba logowań a tracić czas na naprawianie systemu po atakach wirusa, trojana, tudzież nieobeznanego współmieszkańca - serdecznie polecam to rozwiązanie, działa świetnie edukacyjnie [img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif[/img].</p>

 • Lukasz 16:00 11.06.2011

  a kturz atakuje system, do tego stopnia, że trza naprawiać? nie taki zamysł przejmującego. trojan, mało wiem, ale to inne zagrożenie.

Skomentuj

Autor