Szkoły wycofują się z korzystania z Zoom. Amerykańskie okręgi zalecają Microsoft Teams

Szkoły wycofują się z korzystania z Zoom. Amerykańskie okręgi zalecają Microsoft Teams

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:23
06.04.2020
1890 wyświetleń

W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy zestawienie najważniejszych problemów z prywatnością platformy Zoom oraz zapowiedzi ich naprawienia przez wydawcę. Cytowaliśmy też komunikat SpaceX, który zabronił swoim pracownikom korzystania z tego komunikatora. Do przedsiębiorstwa Elona Muska dołączają teraz instytucje edukacyjne, m.in. okręgi z Nowego Jorku i Nevady. To dość istotne, jako że Zoom jest szczególnie popularny w szkołach.

Jak donosi „Washington Post”, niektóre okręgi szkolne w USA zaczęły zakazywać używania Zoom w lekcjach online z powodu nawarstwienia się problemów z prywatnością i bezpieczeństwem. New York City Department of Education, największy okręg szkolny w Stanach, zakazał nauczycielom używania Zoom i zamiast tego zalecił korzystanie z Microsoft Teams do zdalnego prowadzenia lekcji. W swoim oświadczeniu tłumaczy:

Zapewnienie bezpiecznego i chronionego doświadczenia nauki naszym uczniom jest kluczowe, a w efekcie przeanalizowania kwestii bezpieczeństwa szkoły powinny odejść od Zoom tak szybko, jak to możliwe. Istnieje wiele nowych składników do zdalnej nauki, a my podejmujemy decyzje w czasie rzeczywistym, leżące w najlepszym interesie naszego personelu i uczniów. Wspieramy personel i uczniów w przejściu na inne platformy, takie jak Microsoft Teams, które mają te same możliwości, jednak mają też wbudowane odpowiednie mechanizmy bezpieczeństwa.
— New York City Department of Education

Taką samą decyzję podjął także okręg z Nevady, Clark County School District. Zoom tymczasem odpowiada, że traktuje bezpieczeństwo i prywatność ekstremalnie poważnie. Jak jednak wykazano, ma w tych obszarach jeszcze sporo do nadrobienia. Jednym z pierwszych działań jest dodanie tzw. poczekalni (Waiting Room), czyli etapu wymagającego ręcznego zatwierdzenia użytkownika dołączającego do spotkania. Ma to zapobiec logowaniu się nieproszonych gości, dopuszczających się niesławnych praktyk "zoombombingu".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/schools-are-banning-zoom/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo