Menu kategorii
 • Szkic ekranu wkrótce z nową nazwą i opcjami

  Szkic ekranu wkrótce z nową nazwą i opcjami

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:51
  20.08.2018
  638 wyświetleń

  Microsoft wypuścił aktualizację dla aplikacji Szkic ekranu, która niebawem ma zastąpić Narzędzie Wycinanie. Po aktualizacji do wersji 10.1807.2286.0, na razie udostępnionej tylko Windows Insiderom, aplikacja zmienia nazwę z Screen Sketch na Snip & Sketch, co w polskiej wersji językowej zapewne przełoży się na Wycinanie i Szkic. Dodatkowo pojawiły się nowe opcje przechwytywania zrzutów/wycinków ekranu z opóźnieniem czasowym.

  Zmiana nazwy dyktowana jest oczywiście tym, że sam "Szkic ekranu" nie nawiązywał do "Wycinania". Konsolidacja obu tych rozwiązań będzie zatem działać pod równie ujednoliconą nazwą. Oprócz niej na liście zmian aktualizacji 10.1807.2286.0 pojawiły się dodatkowo dwa punkty:

  • Nowe opcje przechwytywania: możliwe stało się teraz wybranie, kiedy uruchomić tryb przechwytywania obrazu. Możecie wybrać między opcjami "Przechwyć teraz", "Przechwyć za 3 sekundy" i "Przechwyć za 10 sekund".
  • Usprawnienia i różne poprawki.

  O pracach nad nowym narzędziem Microsoft poinformował pod koniec czerwca. Przypomnijmy, jaki jest cel tych wysiłków i jaka przyszłość czeka Narzędzie Wycinanie:

  Obecnie nie planujemy usunięcia Narzędzia Wycinanie w następnej aktualizacji Windows 10, a decyzje dotyczące prac nad konsolidacją będą oparte na feedbacku i danych. Jeśli nie zrobiliście tego jeszcze, prosimy, poświęćcie chwilę na wypróbowanie aplikacji Szkic ekranu i dajcie nam znać, jak u was działa. Szkic ekranu daje wam wszystkie funkcjonalności Narzędzia Wycinanie wraz z dodatkowymi usprawnieniami. Możecie uruchomić aplikację bezpośrednio i z tego miejsca zacząć wycinanie lub po prostu przycisnąć WIN + Shift + S, kliknąć boczny przycisk pióra lub nacisnąć Print Screen (te dwie ostatnie opcje trzeba włączyć w Ustawieniach).

  Wszystko wskazuje na to, że Narzędzie Wycinanie odłączy się od Windows 10 dopiero w wiosennej aktualizacji 19H1, a do tego czasu w ramach Redstone 5 obie aplikacje będą funkcjonować równolegle.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-snipping-tool-replacement-gets-new-name-captu

  Polecamy również w kategorii Windows 10