Menu kategorii
 • Synchronizowanie plików z usługi Dropbox na serwerze FTP

  Synchronizowanie plików z usługi Dropbox na serwerze FTP

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  00:00
  31.10.2017
  1637 wyświetleń

  Przechowując pliki w usłudze chmury, na przykład Dropbox, można się dodatkowo zabezpieczyć przed ich utratą, tworząc kopię zapasową na serwerze FTP. Żeby nie robić tego ręcznie, możemy skorzystać z przepływu usługi Microsoft Flow i zautomatyzować ten proces. W tym poradniku omówimy, jak to zrobić i w tym celu skorzystamy z szablonu o nazwie Synchronizuj pliki z folderu w usłudze Dropbox do folderu na serwerze FTP.

  Strona szablonu

  Strona szablonu

  Jak utworzyć taki przepływ?

  1. Po otwarciu strony szablonu sprawdzamy poprawność połączenia z serwerem FTP oraz logowania do usługi Dropbox. Jeżeli nie mamy połączenia z serwerem FTP, musimy kliknąć polecenie Przełącz konto, następnie Dodaj nowe połączenie i wprowadzić odpowiednie dane, tak jak na poniższym zrzucie ekranu.
  2. Konfiguracja połączenia z serwerem FTP

  3. Klikamy przycisk Kontynuuj.
  4. Pierwszy krok przepływu to konfiguracja wyzwalacza uruchamiającego przepływ po utworzeniu nowego plik w usłudze Dropbox. Tutaj wskazujemy folder źródłowy.
  5. Konfiguracja wyzwalacza usługi Dropbox

  6. Konfigurujemy akcję serwera FTP związaną z utworzeniem pliku na serwerze. Tutaj podajemy lokalizację docelową, w której ma zostać zapisany plik pochodzący z Dropboxa.

   Konfiguracja akcji tworzącej nowy plik na serwerze FTP

  7. Konfigurację przepływu kończymy, klikając polecenie Utwórz przepływ.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Flow