Surface Pro X, czyli narodziny nowej potęgi

Surface Pro X, czyli narodziny nowej potęgi

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:19
02.10.2019
2031 wyświetlenie

Podczas gdy świat staje się coraz bardziej mobilny, oparty na chmurze i inteligentnych urządzeniach końcowych, Microsoft chce przesunąć granice i stworzyć urządzenie, które celuje w mobilność, produktywność i szybkość. 5,3 mm grubości, szybkie ładowanie, LTE, nowy procesor Microsoft SQ1, silnik AI o mocy 9 teraflopów, ponad 2 teraflopy mocy graficznej, bezramkowy ekran PixelSense 13", indywidualnie skalibrowane piksele, ładowane pióro Surface Slim Pen wraz z miejscem na jego przechowywanie, wyciągany dysk twardy i obsługa dwóch ekranów zewnętrznych 4K... Oto Microsoft Surface Pro X!

Surface Pro X

Surface Pro X jest niesamowicie cienki i lekki, a także świetnie wyważony. Zastosowano w nim 13-calowy ekran z najcieńszymi możliwymi ramkami. Spore są też jego możliwości wyświetlania: współczynnik kontrastu 1400:1, rozdzielczość 2880x1920 px oraz 267 PPI. Wszystko to napędzane specjalnym układem Microsoft SQ1. Chip ten łączy technologię Qualcomm Snapdragon z własną technologią Microsoftu. Przesunięto tu granice oferowane przez platformę ARM. W tej 7-watowej konstrukcji osiągnięto 3x więcej mocy na 1 wat w porównaniu do Surface Pro 6. Jest to również pierwszy komputer z Windows ze zintegrowanym procesorem AI.

Surface Slim Pen

Panos Panay opowiada też o nowym Surface Slim Pen, które ma swoje specjalne zagłębienie nad klawiaturą Surface'a Pro X. Jest ono tam nieustannie ładowane. Zarówno pióro, jak i nowy tablet współpracują świetnie z aplikacjami graficznymi, takimi jak Adobe Fresco. Dzięki różnym nachyleniom pióra można stosować zróżnicowane techniki, takie jak cieniowanie czy inteligentne wymazywanie.

Surface Slim Pen

Surface Pro X jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 999 dolarów. Będzie on dostępny na początku listopada.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Surface Pro