Surface Pro 8 i nowy Surface Book już wkrótce? Event już 22 września

Surface Pro 8 i nowy Surface Book już wkrótce? Event już 22 września

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
08:29
02.09.2021
942 wyświetlenia

Już za niecałe 3 tygodnie poznamy nowe urządzenia rodziny Surface. Microsoft właśnie ogłosił datę tegorocznego wydarzenia, planując je na 22 września. Konferencja odbędzie się w formie streamingu online, podobnie jak inne ostatnie wydarzenia Microsoftu. Czy możemy się spodziewać kolejnego modelu Surface Pro?

Odpowiedź jest raczej twierdząca. Na grafice zapowiadającej wydarzenie, opisanej tajemniczym hasłem Join us to see what’s next, z pewnością widać urządzenie Surface Pro, które najprawdopodobniej zostanie oznaczone numerem 8. Co prawda Surface Pro 7 doczekał się odświeżenia w postaci modelu Surface Pro 7+, ale były to jedynie zmiany kosmetyczne, a samo urządzenie dedykowane było raczej sektorowi enterprise. O zupełnie nowym Surface Pro mówi się już od dłuższego czasu, dlatego wydaje się, że to wydarzenie będzie idealnym momentem na prezentację kolejnego modelu. Zwłaszcza, że termin konferencji zaplanowany jest na kilka dni przed oficjalną premierą Windows 11 5 października.

Czego jeszcze można się spodziewać? Na pewno Surface Duo 2, na temat którego pierwsze informacje zdążyły już znaleźć się w sieci. Smartfon ma posiadać potrójną kamerę, wsparcie sieci 5G i procesor Snapdragon 888. Będąc przy wyciekach należy wspomnieć o Surface Go 3, który rzekomo jest testowany przynajmniej od kwietnia. Nie trudno też o pogłoski na temat nowego modelu linii Surface Book, który tym razem nie miałby otrzymać kolejnego numeru, a sufix Pro, co oznaczałoby, że Surface Book Pro byłby najmocniejszym urządzeniem z całej serii.

Wydarzenie zaplanowane jest na 22 września. Początek o godzinie 17 czasu polskiego. Relacja i podsumowanie będą dostępne na portalu CentrumXP.pl


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/event

Polecamy również w kategorii Surface