Surface Hub 2 oficjalnie zapowiedziany! Premiera w 2019 roku

Surface Hub 2 oficjalnie zapowiedziany! Premiera w 2019 roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:30
15.05.2018
0 komentarzy
540 wyświetleń

Narzekaliśmy ostatnio na brak jakichkolwiek zapowiedzi spod szyldu Surface na minionej konferencji Build 2018, tymczasem Microsoft ni stąd, ni zowąd zapowiedział i pokazał na swoim blogu Surface Hub 2, zaprojektowaną na nowo drugą generację konferencyjnego tabletu ze wsparciem dla wielopunktowego dotyku i specjalną wersją Windows 10. 50,5-calowy gigant wejdzie na rynek w przyszłym roku. Poniżej znajdziecie wszystko, co na ten temat trzeba wiedzieć.

Surface Hub 2 - 2019

"Najbardziej efektywne biznesy mają dziś opartą na zespołach i kolaboracji kulturę i kładą nacisk na umożliwianie kreatywności i produktywności. W rzeczywistości firmy, które promują współpracę, mają pięciokrotnie wyższe szanse na osiągnięcie wysokiej wydajności" - zaczyna Microsoft. Z nastawieniem na pracę zespołową zaprojektowany został właśnie Surface Hub 2. Co więcej, Microsoft wyjaśnia, że zaprojektowano go od podstaw z myślą o używaniu przez zespoły. Przejdźmy teraz do szczegółów.

Surface Hub 2 jest cieńszy i zwinniejszy od swojego poprzednika, przez co można go dopasować do różnych stylów i miejsc pracy. Jego ekran o przekątnej 50,5 cala w typowych dla Surface proporcjach 3×2 pracuje w rozdzielczości 4K i wspiera wielopunktowy dotyk (multi-touch). Wszystko to idealnie komponuje się z Microsoft Teams, Microsoft Whiteboard, Office 365, dedykowaną wersją Windows 10 i inteligentną chmurą.

Na wyposażeniu znajdziemy kamery 4K, które obracają się wraz z urządzeniem, zintegrowane głośniki i mikrofony dalekiego pola. Najciekawszym wydaje się jednak to, że Surface Hub 2 można dopasować do pomieszczenia, układając do 4 ekranów obok siebie w orientacji portretowej albo horyzontalnej. Możliwość dynamicznego obracania pozwala uzyskać dogodny kąt zarówno dla prezentowanej zawartości, jak i osób oglądających prezentację. Surface Hub 2 - w odróżnieniu od poprzednika - łatwiej jest też przemieszczać. Microsoft nawiązał tu współpracę ze Steelcase, by stworzyć system stojaków na kółkach wraz z łatwymi w obsłudze mocowaniami, zapewniającymi temu gigantowi spory stopień mobilności.

Surface Hub 2 - 2019

Układanie ekranów obok siebie jest kolejnym znakiem rozpoznawczym Surface Hub 2. Jak pisze Microsoft, robi to "niezaprzeczalny efekt wizualny i gruntownie wpływa na to, co grupy mogą wspólnie osiągnąć, pozwalając użytkownikom wyświetlać wiele kawałków zawartości jeden obok drugiego. Wyobraźcie sobie, jak wiele może zrobić wasz zespół, pracując symultanicznie z Microsoft Whiteboard, PowerBI, PowerPoint i pełnoekranowym połączeniem wideo".

Zapowiadają drugą generację Surface Hub, Microsoft pokusił się o podanie dotychczasowych wyników sprzedaży obejmujących generację pierwszą: "Sprzedaliśmy [Surface Hub] ponad 5000 klientom na 25 rynkach. Ponad połowa firm z listy Fortune 100 kupiła Surface Huby, by poprawić efektywność w zespołach i sposób współpracy, przełamując bariery i tworząc prawdziwą wartość biznesową. Wierzymy, że nasi klienci pokochają Surface Hub 2 jeszcze mocniej".

Co z dostępnością? W tym roku Microsoft rozpocznie testy Surface Hub 2 z wybraną grupą klientów komercyjnych. Produkt trafi do sprzedaży w 2019 roku. Dalszymi informacjami firma zamierza podzielić się wkrótce.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/devices/2018/05/15/meet-surface-hub-2/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor