Surface Hub 2 Smart Camera - wyjątkowo inteligentna kamera konferencyjna

Surface Hub 2 Smart Camera - wyjątkowo inteligentna kamera konferencyjna

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:53
16.03.2022
1320 wyświetleń

Microsoft nadal rozwija swoje portfolio usług i urządzeń dedykowanych hybrydowemu miejscu pracy. Ostatnią nowością jest Surface Hub 2 Smart Camera. Kamera ta ma umożliwić zdalnym uczestnikom spotkań przebywanie w jednej przestrzeni — tak jak nigdy wcześniej.

Nie ważne, gdzie się znajdujecie, będziecie mogli widzieć waszych współpracowników wykonujących interakcje z zawartością na ekranie razem ze wszystkimi innymi w pokoju — płynnie i w tym samym czasie — przekonuje Microsoft. Kamera wykorzystuje rozpoznawanie twarzy za pomocą AI, aby dynamicznie dostosować strumień wideo i wykadrować widok. Kiedy ktoś wchodzi, wychodzi lub dokonuje interakcji z treścią na ekranie, jest to przechwytywane. Osoby w pomieszczeniu mogą poruszać się swobodnie. Będą oni uchwyceni i pokazani na naturalnych rozmiarów ekranie 4K. Microsoft zapewnia też, że żadne dane z rozpoznawania twarzy nie są gromadzone ani zapisywane.

Surface Hub 2 Smart Camera to pierwsza napędzana przez AI kamera Microsoftu, której wyjątkowe możliwości to:

  • Sensor 12 megapikseli ze 136-stopniowym kątem widzenia, zdolny utrzymać ostrość zarówno bliskich (0,4 m), jak i oddalonych obiektów (8 m) jednocześnie we wszystkich rozmiarach i konfiguracjach sal konferencyjnych.
  • 1 Teraflop mocy obliczeniowej (bilion obliczeń zmiennoprzecinkowych na sekundę).
  • Nowy algorytm automatycznej kompensacji pochylenia i zniekształceń oraz korekcji szerokokątnych, dzięki czemu obiekt wygląda tak, jak w prawdziwym życiu.
  • Sztuczna inteligencja, która może wykrywać osoby w różnych pozycjach, warunkach oświetlenia i pokojach, zapewniając, że każdy uczestnik jest jednakowo widoczny.

Surface Hub 2 Smart Camera w aluminiowej obudowie jest zaprojektowana specjalnie dla urządzeń Surface Hub, z którym łączy się magnetycznym klikiem poprzez port USB-C.

Kamera jest dostępna w sprzedaży od dzisiaj w cenie 799,99 dolarów (ok. 3395 zł).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/surface-it-pro-blog/surface-hub-2-smart-camera-launches-today/ba-p/1669719

Polecamy również w kategorii Surface