Surface Go 2 oficjalnie zapowiedziany!

Surface Go 2 oficjalnie zapowiedziany!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:58
06.05.2020
917 wyświetleń

Dziś na oficjalnym blogu Windows padły zapowiedzi całej gamy nowych urządzeń, wliczając w to Surface Go 2, Surface Book 3, Surface Headphones 2, Surface Earbuds, Surface Dock 2 i USB-C Travel Hub, a także nowe zestawy klawiatura + mysz. Znamy już ich wygląd, specyfikację, ceny oraz planowane daty wydania. W tym artykule przyjrzymy się bliżej Surface Go 2 i sprawdzimy, kiedy zostanie wydany w Polsce oraz ile będzie kosztował.

Nowy komputer Surface Go 2 jest prawdziwie przenośny, ma większy 10,5-calowy ekran dotykowy, lepszą rozdzielczość i pracuje dłużej na baterii — wszystko to po to, aby dotrzymać kroku Tobie i Twojej rodzinie. Możesz używać go jako laptopa lub tabletu do codziennych zadań.

Surface Go został stworzony po to, by Microsoft mógł zaoferować bardziej przystępne i przenośne urządzenie 2:1 z linii Surface. Z powodu jego kompaktowych kształtów, wszechstronnego ekranu dotykowego, klawiatury, pióra i łączności LTE Advanced wybrały go m.in. organizacje, takie jak Law School Admissions Council, Renault/F1 i National Healthcare Services w UK, szkoły, takie jak Blue Springs School District w Missouri, czy prefektura Aichi w Japonii.

Surface Go 2

Surface Go 2 utrzymuje tę samą, smukłą konstrukcję, ale oferuje teraz większy, 10,5-calowy ekran, mocniejszą baterię i model z większą o 64% wydajnością w porównaniu z oryginalnymi opcjami Intel Core M 8 generacji. Wśród nowości znajdziemy też Studio Mics — rozwiązanie z dwoma mikrofonami od Microsoft, które poprawia jakość głosu i pomaga zredukować hałas w tle podczas połączeń i czatów wideo w Microsoft Teams, a także przednią kamerę 5 MP, która zapewni ostrość obrazu nawet przy słabszym oświetleniu. Dodano również nową aplikację Aparat do obsługi tylnej kamery, aby ułatwić skanowanie dokumentów i tablic. Urządzenie wyposażono w porty USB-C i audio jack.

Surface Go 2 w parze z piórem Surface Pen wspomoże uczniów i pracowników zdalnych w pozostawaniu online, pozwalając w naturalny sposób rysować wykresy i diagramy, nanosić ręczne adnotacje i podkreślenia w dokumentach czy pracować z równaniami matematycznymi. Urządzenia można spersonalizować, wybierając klawiatury Type Cover, akcesoria i pokrowce w różnych wariantach kolorystycznych, w tym: Platinum, Black, Poppy Red oraz Ice Blue.

Surface Go 2 jest już dostępny w przedsprzedaży dla klientów z Polski. Ceny zaczynają się od 1999 zł, a datę wydania zaplanowano na 12 maja (premiera w USA nastąpi tego samego dnia).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/devices/2020/05/06/introducing-surface-go-2-surface-book-3-surface-headphones-2-and-surface-earbuds/

Polecamy również w kategorii Surface Go