Surface Event - co dokładnie pokazał Microsoft?

Surface Event - co dokładnie pokazał Microsoft?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
04:27
03.10.2018
3237 wyświetleń

Październikowa konferencja Microsoftu była może kameralna, ale nie umniejsza to bynajmniej wadze zapowiedzi, które tu padły. Dzisiejsze zapowiedzi sprzętowe zawarły się w czterech punktach: Surface Studio 2, Surface Laptop 2, Surface Pro 6 oraz Surface Headphones. Poza tym ogłoszona została dostępność Windows 10 October 2018 Update, Timeline na Androida oraz usługi subskrypcji Surface All Access. Przejdźmy teraz do podsumowania.

Windows 10 October 2018 Update

Na minionej konferencji padła długo oczekiwana zapowiedź aktualizacji Windows 10 October 2018 Update o numerze 1809. Wprowadza ona wiele zmian, zarówno tych mocno rzucających się w oczy, jak i tych bardziej subtelnych, lecz równie ważnych. Razem z nami poznacie nową aktualizację od podszewki. Wyjaśnimy Wam wszystkie najdrobniejsze niuanse i niuansiki, jakie tym razem Microsoft wprowadził do Dziesiątki.

Zapraszamy Was do zapoznania się z naszymi materiałami i dzielenia się swoimi wrażeniami z użytkowania najnowszej aktualizacji. Wszystkiego dowiecie się z naszych artykułów:

Surface Pro 6

Chyba najważniejsza zapowiedź sprzętowa to szósta już generacja flagowego tabletu Microsoftu. Surface Pro 6 posiada ekran o zagęszczeniu 267ppi, do 16 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 1 TB. Wszystko utrzymane (a jakże!) w czerni. Jego system termalny został zoptymalizowany w taki sposób, że możliwe stało się po raz pierwszy użycie czterordzeniowego procesora w urządzeniu klasy tablet. Ogólnie rzecz biorąc, Surface Pro 6 jest o 67% wydajniejszy od swojego poprzednika, ponad dwukrotnie szybszy od konkurencyjnego MacBook Air 13", posiada od niego o 50% szybszą grafikę oraz 3,8 razy więcej pikseli.

Tablet zapewnia 13,5 godziny pracy na baterii i waży 1,7 funta (ok 771 gram). Surface Pro 6 z procesorem Core i5 wchodzi na rynek 16 października. Ceny zaczynać się będą od 899 dolarów (ok. 3 343 zł).

Surface Laptop 2

Jeśli nie możesz osiągnąć świetnego doświadczenia pisania, nie będziesz mógł utrzymać rytmu - mówił wczoraj Panos Panay. A w rytmie utrzymywać posiadaczy Laptopa 2 będą funkcje Instant On oraz Windows Hello. Co jeszcze podano o nowym urządzeniu? Na jego ekranie zobaczymy ponad 3,4 miliona pikseli, a jego współczynnik kontrastu wynosi 1500:1, co ponoć jest najlepszym wynikiem w tej klasie sprzętowej. Co więcej, Surface Laptop 2 jest o 85% szybszy od swojego pierwowzoru. Jest on także wydajniejszy od konkurencyjnych MacBooków. Surface Laptop 2 oferować ma 14,5 godziny odtwarzania wideo na baterii. MacBook Pro 13" oferuje dla porównania 10 godzin - tyle samo, co Macbook, zaś MacBook Air - 12 godzin.

Surface Laptop 2 zadebiutuje już 16 października, a jego cena będzie zaczynać się od 999 dolarów (ok. 3715 zł).

Surface Studio 2

Microsoft rozpoczął prezentację drugiej generacji swojego All-in-One od informacji, że jest to "najszybszy Surface w historii". Jest również o 38% jaśniejszy i posiada o 22% lepszy kontrast. Ekran opiera się na nowej technologii LCD oraz tranzystorów oksydowych. Ich połączenie zapewniło jasność, której wcześniej nie dało się osiągnąć. Mówiąc ściślej, jasność jest mocniejsza o ponad 500 nitów. Tak, Surface Studio 2 będzie wspierał HDR.

Pod maską tego mocarza znajdziemy nowej generacji grafikę NVIDIA Pascal oraz dysk SSD o pojemności 2 TB. Dość istotne jest też to, że Studio 2 całkowicie pożegnał się z dyskami hybdrydowymi. Na koniec jeszcze parę słów o wsparciu dla pióra dotykowego. Surface Studio 2 reaguje na nachylenie rysika, wspiera 4096 poziomów nacisku oraz posiada - jak twierdzi Microsoft - najlepszą w swojej klasie (czyli najniższą) latencję.

Surface Headphones

Już sam fakt, że oto Microsoft wypuszcza pierwsze w swojej historii słuchawki, czyni je wyjątkowymi, ale to oczywiście nie wszystko. Zacznijmy od technologii redukcji hałasu, znanej jako noise cancelling, która działa na 13 poziomach do wyboru. Za rozpoznawanie hałasu odpowiadają 4 mikrofony kierunkowe oraz 4 aktywne mikrofony redukujące hałas.

Surface Headphones są oczywiście bezprzewodowe i zintegrowane z Cortaną. W słuchawkach zastosowano również 40-milimetrowe przetworniki. Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy trafią do sprzedaży.

Timeline na Androidzie

Na październikowej konferencji w Nowym Jorku w końcu zapowiedziano dostępność funkcji Windows Timeline na telefonach z Androidem. Ile czekaliśmy? Zdecydowanie za długo, ale ważne, że obietnica została dotrzymana. Posiadacze smartfonów z Androidem mogą już pobrać wersję beta Microsoft Launcher 5.0, który obsługuje Windows Timeline z komputerów z systemem Windows 10.

Dzięki temu będziemy mogli bezproblemowo kontynuować pracę z komputera na telefonie, na przykład w plikach pakietu Office. Przypomnijmy: Windows Timeline, działający w tle, zapamiętuje nasze działania w programach i z poziomu jednego miejsca, na dowolnym komputerze z Windows 10, pozwala powrócić do pracy. Niestety, ale oś czasu nie współpracuje z wszystkimi aplikacjami.

Surface All Access

Surface All Access to oferta, która wzorowana jest niejako na Xbox All Access. Pozwala ona zakupić urządzenie Surface z 24-miesięczną umową. Zamiast płacić za wszystko z góry, suma rozłożona jest na miesięczne płatności, zaczynające się od 24,99 dolarów (ok. 93 zł). Przez całe dwa lata dostajemy również wliczony w cenę dostęp do Office 365, szkoleń i wsparcia Microsoftu. Surface All Access umożliwia zakup dowolnego urządzenia Surface. Oczywiście po wspomnianym czasie urządzenie przechodzi w całości w naszą własność.

Czy z opcji abonamentowej dla Surface będziemy mogli skorzystać w Polsce? Niestety odpowiedź jest przecząca. Surface All Access to program przeznaczony (przynajmniej na razie) tylko dla klientów z USA. Zacznie on działać już 16 października, a więc w dniu premiery Surface Laptop 2 oraz Surface Pro 6.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Surface