Surface Duo zostanie wydany z różnymi konfiguracjami aparatu i nowym CPU?

Surface Duo zostanie wydany z różnymi konfiguracjami aparatu i nowym CPU?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:52
08.10.2019
530 wyświetleń

Wiele kwestii związanych z dwuekranowymi urządzeniami Microsoftu — Surface Neo i Duo — stoi pod znakiem zapytania, przynajmniej dla świata zewnętrznego. Do premiery urządzeń został jeszcze ponad rok i przez ten czas firma może zmienić ich konstrukcję, podzespoły, wersje systemu, a nawet kolory. Niedawno zastanawialiśmy się, gdzie tak właściwie mieści się aparat w Surface Duo. Nowa odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ale trochę bardziej satysfakcjonująca. Dowiadujemy się też nieco więcej o przyszłości pierwszego telefonu Microsoftu z Androidem.

Na samej konferencji sprzętowej Microsoft nie potwierdzał ani nie zaprzeczał istnieniu różnych wersji Surface Duo. Temat ten został przemilczany, a na pokazie znalazł się tylko jeden model: w kolorze szarym i z aparatem nad ekranem. Konferencja rządzi się swoimi prawami, ale inaczej było już na pokazie dla prasy. Przedstawiciele mediów mogli porozmawiać m.in. z Panosem Panayem i zadać mu parę (niewygodnych z perspektywy czasu) pytań, a także z bliska przyjrzeć się jego własnemu egzemplarzowi Surface Duo, który nosił przy sobie od przeszło pół roku. Na jednym z wideo ze spotkania można wyraźnie zauważyć zupełnie inny wariant Duo: czarny i z dużą atrapą aparatu na tylnej pokrywie telefonu.

Surface Duo - aparat

Według wcześniejszego raportu Panay i ekipa nie są zbyt wylewni, by nie zdradzać szczegółów konkurencji. Urządzenia trafią na rynek w sezonie przedświątecznym przyszłego roku i ich konstrukcja może ulec zmianie. W innym raporcie możemy z kolei przeczytać, że pod względem sprzętowym Surface Duo jest praktycznie gotowy i przez najbliższy rok będzie pozostawał w zamknięciu, podczas gdy Microsoft będzie przygotowywał platformę dla deweloperów, usług itd. Najprawdopodobniej będą więc dwa warianty Duo z tylną kamerą i bez niej, choć opcji kolorystycznych może być więcej niż dwie.

Surface Duo w obecnej fazie działa na zmodyfikowanym chipsecie Snapdragon 855, ale niemal pewne jest, że w przyszłym roku zostanie on wymieniony na coś nowszego. Najprawdopodobniej Qualcomm zaprojektuje dla niego specjalny układ. Nie inaczej będzie z systemem operacyjnym, który również będzie wymagał odświeżenia. Prototyp działa pod kontrolą Androida 9 Pie, podczas gdy od miesiąca dostępny jest już Android 10, a w przyszłym roku pojawi się wersja 11.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-may-be-prepping-multiple-color-options-and-a-rear-facing-camera-for-surface-duo

Polecamy również w kategorii Surface Duo