Surface Duo: problemy z zawiasami i październikowa aktualizacja z poprawkami

Surface Duo: problemy z zawiasami i październikowa aktualizacja z poprawkami

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:01
07.10.2020
1806 wyświetleń

W zeszłym miesiącu miała miejsce premiera Surface Duo i tego samego dnia — również pierwsza aktualizacja jego firmware'u. Microsoft zobowiązał się do wypuszczania aktualizacji co miesiąc. Najnowsza, październikowa paczka waży 113 MB i zawiera poprawki dla odblokowanych urządzeń (wersja dla AT&T nadejdzie wkrótce). Poniżej lista zmian, a także raport o pierwszych problemach z zawiasami.

October Update dla Surface Duo zawiera kilka poprawek działania i stabilności. Podnosi ona numery wersji kilku składników systemu i oprogramowania:

 • Wersja dotyku: z 4.302.139.0 do 4.305.139.0
 • Kompilacja: z 2020.812.86 do 2020.910.72
 • Kernel: z 4.14.117-duo-d-2020_812_28+ do 4.14.117-duo-d-2020_910+28+ Sept 26th
 • Łatki bezpieczeństwa: z 5 września na 5 października

Poniżej opublikowana przez Microsoft lista zmian:

Wersja oprogramowania Informacje o aktualizacji
2020.910.72 (wersja bez blokady)
 • Poprawki opisane w październikowym Android Security Bulletin.
 • Poprawki stabilności i doświadczenia połączeń.
 • Poprawki stabilności dotyku.
 • Ulepszone doświadczenie Facebook Messengera na pojedynczym ekranie po uruchomieniu pojedynczym kliknięciem z dymku czatu na Facebooku.
 • Poprawki stabilności urządzenia.
 • Teraz czas na mniej przyjemne informacje. Surface Duo to pierwsze urządzenie mobilne Microsoftu od 5 lat. Bardzo ambitne urządzenie — warto podkreślić — i wyposażone w wiele ruchomych elementów. Te oczywiście są piętą achillesową wszystkich urządzeń elektronicznych. Najbardziej stabilne telefony to te zamknięte w jednolitej bryle. Gdy coś się rusza, to niestety towarzyszy nam obawa, że w końcu się zepsuje. A tego właśnie doświadczyła część użytkowników Surface Duo.

  Surface Duo

  Zgłaszają oni, że zawiasy nie pracują tak płynnie, jak na początku, mimo że od zakupu minęło ledwie kilka tygodni. Czasem jeden panel obraca się płynniej od drugiego. Zdjęcie, które tu widzimy, opublikował na Reddicie użytkownik Featherrage. Widzimy na nim zawias znajdujący się w zupełnie wypaczonej pozycji, co może sugerować, że znajdujące się wewnątrz zębatki w jakiś sposób się obsunęły.

  Mechaniczne zawiasy (z których w końcu słynie Surface!) i dwa ekrany miały zapobiec problemom, jakie towarzyszą pojedynczym, giętkim ekranom. Jednak i tutaj dochodzi do usterek. Czy wina leży po stronie konstrukcji, czy też niewłaściwego użycia? Tego jeszcze nie wiemy, jednak zawiasy w Surface Duo mają to do siebie, że rozwierają się całkowicie w 360º, stąd też nie można ich po prostu wyłamać.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-release-october-update-for-surface-duo/

  Polecamy również w kategorii Surface Duo