Surface Duo 2 z  Wi-Fi 6, wielozakresowym 5G, ładowaniem bezprzewodowym i NFC?

Surface Duo 2 z Wi-Fi 6, wielozakresowym 5G, ładowaniem bezprzewodowym i NFC?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:45
21.09.2021
1025 wyświetleń

Już jutro Microsoft poprowadzi tradycyjny, jesienny event sprzętowy Surface. W ostatnim czasie komentowaliśmy przecieki na temat specyfikacji Surface Pro 8 i Surface Go 3, które mają sporą szansę znaleźć się pośród jutrzejszych zapowiedzi. Nieco wcześniej udostępnialiśmy jeszcze informacje o kolejnym prawdopodobnym kandydacie. Chodzi oczywiście o Surface Duo 2. Tuż przed oficjalną zapowiedzią pojawiły się informacje, które wskazują, że będzie następna generacja smartfona z prawdziwego zdarzenia!

Microsoft praktycznie każdego roku wypuszcza nowe generacje swoich urządzeń Surface. Co prawda nie wszystkich, ale przynajmniej kilka flagowych modeli rocznie to już norma. Rzecz w tym, że kolejne wersje np. tabletów Surface Pro są bardziej kolejnymi iteracjami tego samego urządzenia niż czymś rzeczywiście przełomowym. Nie ma tu takich różnic, jak na przykład między generacjami Xbox One i Xbox Series. Takie upgrade'y wypuszcza co roku wielu producentów i Microsoft nie jest odosobnionym przypadkiem. Czasem jednak kolejna generacja urządzenia oferuje znaczący przeskok i tak chyba będzie w przypadku Surface Duo 2.

Surface Duo 2

Jak wynika z dokumentów FCC (Federalnej Komisji Łączności, gdzie urządzenia elektroniczne są certyfikowane przed wydaniem) opublikowanych 17 września, nowe urządzenie przenośne Microsoftu zostało wyposażone w modem Qualcomm i zapewnia "płaskie, zgięte i zamknięte postawy". Co jednak szczególnie ciekawe, to możliwości bezprzewodowe urządzenia. Jako że chip Qualcomm obsługuje Wi-Fi 6, multi-band 5G i NFC, wygląda na to, że Surface Duo 2 w końcu otrzyma funkcjonalności, których brakowało w Surface Duo. Dokumenty wspominają też o "Wireless Power Transfer", czyli o bezprzewodowym ładowaniu — po raz pierwszy na urządzeniu Surface.

Według wcześniejszych raportów druga generacja Surface Duo będzie wyposażona w Qualcomm Snapdragon 888 SoC, 8GB RAM i potrójny układ aparatu, który utworzy niewielkie wzniesienie w tylnej części obudowy. Inne szczególne zmiany w designie obejmują czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem zasilania oraz port USB-C wyśrodkowany na prawej krawędzi urządzenia.

Przypomnijmy, że jesienna konferencja sprzętowa Microsoft Surface startuje już jutro o godzinie 17:00 czasu polskiego. Wszystkie zapowiedzi będziemy dla Was relacjonować na bieżąco na CentrumXP!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/new-fcc-documents-reveal-more-details-about-microsofts-surface-duo-2

Polecamy również w kategorii Surface Duo