Surface Dial zgodny z każdym PC, tabletem i laptopem z Windows 10

Surface Dial zgodny z każdym PC, tabletem i laptopem z Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:40
10.11.2016
3175 wyświetleń

W zeszłym miesiącu relacjonowaliśmy konferencję Microsoft w Nowym Jorku, na której jedna za drugą następowały prezentacje i zapowiedzi. Większość z nich skupiała się na Windows 10 Creators Update, HoloLens, grafice 3D i Surface. Dziś powiemy więcej na temat tej ostatniej kategorii, jako że Microsoft na rynek wprowadza nowe urządzenia. Niektóre z nich widzieliśmy już w październiku, jednak to nie wszystko! Pojawia się też niezapowiedziany model laptopa, o którym napiszemy w kolejnym poście. Poznamy teraz odpowiedzi na pytania, które pojawiły się po wielu prezentacjach Surface Dial. Czy z urządzenia można korzystać poza rodziną Surface? Okazuje się, że tak!

Na temat Surface Dial sporo już pisaliśmy w naszej kategorii Surface. Od początku nurtowała nas kwestia jego kompatybilności. Wszystkie jak dotąd prezentacje zestawiały Surface Dial z Surface Studio, niemniej Microsoft już w październiku mówił o zgodności z innymi tabletami i laptopami Surface. Kwestia innych komputerów pozostawała niejasna... aż do teraz. Firma oświadczyła, że "Surface Dial jest kompatybilny z każdym PC, laptopem i tabletem z Windows 10 [począwszy od] Anniversary Update".

Funkcjonalność akcesorium jest jednak zależna od platformy, z którą współpracuje:

  1. Pełne doświadczenie Surface Dial jest dostępne ekskluzywnie dla Surface Studio. Chodzi tu również o użytkowanie Dial na samym ekranie.
  2. "Zoptymalizowana kompatybilność poza ekranem" jest dostępna dla Surface Book i Surface Pro 4. Ekran nie wykryje Dial, ale wciąż można korzystać z jego funkcji dotykowych.
  3. Surface Dial w bardziej ograniczonym zakresie współpracuje z dowolnym PC, tabletem i notebookiem, działającym pod kontrolą Windows 10 Anniversary Update.

Zauważyć można, że Microsoft nie wspomina tu bezpośrednio o Surface Pro 3. Można więc wywnioskować, że tablet przynależy do trzeciej z powyższych kategorii.

Microsoft rozpoczął już wysyłkę Surface Dial do klientów, którzy zamówili go w pierwszej fali przedsprzedaży. Urządzenie wciąż można zamówić na amerykańskiej stronie Sklepu Microsoft, gdzie jego cena wynosi 99 USD (niecałe 400 zł). Na dostawę tej partii trzeba będzie jeszcze poczekać. Na stronie produktu widnieje adnotacja z datą "12/15/2016".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-new-surface-books-and-surface-dial---but-the-dial-is-sold-out-for-now

Polecamy również w kategorii Surface