Surface Dial jako kontroler w djay Pro na Windows 10

Surface Dial jako kontroler w djay Pro na Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:07
10.04.2017
0 komentarzy
1754 wyświetlenia

Producent djay Pro, popularnej aplikacji dla DJ-ów, wyszedł poza środowiska Mac i iPhone, by wprowadzić aplikację na Windows 10. Nowa aplikacja uniwersalna jest już dostępna do pobrania ze Sklepu Windows. Co ciekawe, nie jest to aplikacja pisana pod UWP od podstaw. Algoriddim skorzystał z 'mostka' Project Islandwood, czyli rozwiązania Microsoftu, pozwalającego importować aplikacje z iOS na Windows.

Aplikacje jest nowością dla systemu Windows, jednak zdążyła już przysposobić sobie grono fanów na iOS. Okazuje się, że za pomocą projektu Islandwood udało się przenieść praktycznie wszystkie funkcje dostępne wcześniej na iPhone'a. Co więcej, djay Pro sięga też po zupełnie nowe technologie ze świata Microsoft. Chodzi dokładnie o integrację z Surface Dial - unikalne akcesorium, urządzenie wskazujące, które łączy cechy przycisku, touchpada i potencjometru. Surface Dial jest zgodny praktycznie ze wszystkimi PC z Windows 10, jednak największe możliwości zyskuje we współpracy z Surface Studio. Wsparcie dla Surface Dial w djay Pro oznacza np. łatwy dostęp do ostatnio używanych funkcji, możliwość kontrolowania parametrów efektów (np. odcięcia filtra) czy przewijania listy utworów, co jest szczególnie przydatne w pracy DJ-a, który gra z komputera lub tabletu. Przykładowe zastosowania zobaczycie na prezentacji poniżej.

djay Pro w dość ciekawy sposób wnosi oprogramowanie DJ-skie na wyższy i nowocześniejszy poziom. Prócz pakietu wszystkich typowych funkcji wirtualnej konsolety aplikacja posiada zestaw dodatkowych możliwości, w tym:

  • dostęp do ponad 20 mln utworów dzięki integracji ze Spotify, iTunes, Muzyką Groove i Windows Media Player;
  • wsparcie dla playlist i rankingów;
  • dopasowywanie utworów dzięki rekomendacjom opartym na chmurze;
  • natychmiastowy dostęp do informacji o BPM i tonacji (także za pośrednictwem chmury);
  • ultra-niską latencję, zaawansowane efekty i analitykę utworów w czasie rzeczywistym.

Aplikacja wspiera ponad 60 kontrolerów MIDI od znanych producentów (Pioneer, Numark i inni) i oczywiście dla Surface Dial, który także pojawia się w roli kontrolera. djay Pro można pobrać ze Sklepu Windows w cenie 217,50 zł. Przypomnijmy jeszcze, że pod koniec zeszłego roku do Sklepu Windows zagościła też inna aplikacja dla DJ-ów i producentów muzyki - mobilna wersja FL Studio.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/djay-pro-finally-comes-windows-10-packs-surface-dial-integration/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor