Surface Buds, czyli miniaturowe słuchawki od Microsoft

Surface Buds, czyli miniaturowe słuchawki od Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
08:31
16.04.2019
917 wyświetleń

Wchodząc na rynek sprzętu audio, Microsoft od razu celował wysoko. Surface Headphones to w końcu urządzenie z górnej półki i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek wydanego pod szyldem Surface miałoby być inne. Jedna para słuchawek to trochę mało, zwłaszcza że nie każdemu klientowi uśmiecha się nosić przez cały czas nauszniki. Gigant postanowił wziąć przykład z konkurencji i stworzyć coś dużo bardziej kompaktowego. Tak przynajmniej twierdzi Brad Sams z bloga Thurrott. Jego odpowiedzią na AirPods od Apple'a mają być właśnie Surface Buds.

Surface Headphones otworzyły nowy rozdział w historii Surface. Marką tą od zeszłego roku firmowany jest również sprzęt audio, choć jak dotąd portfolio liczy tylko jedno urządzenie klasy premium. Następnym krokiem ma być wypuszczenie bezprzewodowych słuchawek dokanałowych. Czy będą one wyglądały tak, jak na powyższej grafice autorstwa Phone Designer? Tego do końca nie wiadomo, niemniej jednak plany Microsoftu, który chce stać się "firmą od słuchawek", zdają się nabierać realnych kształtów:

Zgodnie z wieloma źródłami, zaznajomionymi z planami firmy, Microsoft pracuje aktualnie nad parą słuchawek pod nazwą kodową Morrison. Firma chce skorzystać na rozwoju swojej technologii audio, rozwijając swoje portfolio o dwie główne kategorie słuchawek: nauszną i douszną.

Nie jest to pierwsza przygoda Microsoftu z segmentem słuchawek. Firma sprzedawała je parę lat wcześniej wraz z odtwarzaczem muzycznym Zune. [Teraz], gdy kategoria słuchawek bezprzewodowych rozwija się szybko, Apple jest w nim liderem, a Amazon prawdopodobnie niebawem dołączy do imprezy, Microsoft wejdzie na nasycony rynek, jednak w przeszłości nigdy go to nie powstrzymywało.
– Brad Sams, Thurrott.com

Nazwy kodowe sprzętu audio Microsoftu różnią się od nazw pozostałych urządzeń. Andromeda czy Centaurus to nazwy zaczerpnięte z astronomii, tymczasem Morrison to bez wątpienia inspiracja Jimem Morrisonem, wokalistą kultowego The Doors. Co ciekawe, Surface Headphones miały być rozwijane pod nazwą Joplin, co jest oczywistym nawiązaniem do innej gwiazdy muzyki z tamtej epoki - Janis Joplin.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-to-follow-surface-headphones-with-surface-buds-to-compete-with-apples-airpods

Polecamy również w kategorii Surface