Surface Book 3 i Surface Go 2 z certyfikatem Energy Star czekają na wydanie

Surface Book 3 i Surface Go 2 z certyfikatem Energy Star czekają na wydanie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:44
05.05.2020
872 wyświetlenia

Najnowsze przecieki dowodzą, że mocno wyczekiwane urządzenia Surface Book 3 i Surface Go 2 są już na dobrej drodze do wydania. Obecny etap to już praktycznie tylko formalności. Przeciek pochodzi od Energy Star, międzynarodowego programu certyfikującego urządzenia pod względem energooszczędności. Dowiadujemy się z niego m.in., jak nowoczesne (lub nie) specyfikacje będą miały tegoroczne urządzenia Surface z najwyższej i najniżej półki.

Surface Book 3 będzie dostępny w wariantach 13-calowym (model 1899) i 15-calowym (model 1900), tak samo jak w przypadku Surface Book 2. Technicznie jednak rzecz biorąc, wersja 13-calowa była tak naprawdę 13,5-calową i prawdopodobnie sytuacja się powtórzy, niemniej jednak Energy Star charakteryzuje notebooka jako 13-calowca. Jego przetestowane konfiguracje w obu wariantach zawierają czterordzeniowy procesor Intel Core i7 (prawdopodobnie 10 generacji) oraz 32 GB RAM.

Surface Go 2 ma natomiast oferować procesor Intel m3-8100Y w modelu 1927 i 8 GB RAM. Oczekuje się, że będzie to najwyższy wariant najsłabszego urządzenia Surface, które można określić jako minimalna konfiguracja do uruchamiania Windows 10. W oddzielnej notce Energy Star znajduje się informacja, że Go 2 będzie "dostępny na rynku" 1 maja 2020 roku, do czego oczywiście nie doszło. Uzyskał on certyfikat prawie 2 miesiące temu (9 marca). Mowa jest także o dwóch testowanych modelach: Surface Go 2 1901 i Surface Go 2 1926.

Surface Go

Już w połowie lutego pojawiły się plotki, że Microsoft szykuje wiosenny event sprzętowy, na którym pokaże Surface Book 3 i Surface Go 2. Możliwe, że koronawirus pokrzyżował te plany, bo wiosna już dorosła, a o wydarzeniu nadal ani słychu. Z drugiej strony eventy Surface są zwykle kameralne i bierze w nich udział wąskie grono dziennikarzy. Są natomiast transmitowane na żywo. O ile to wydarzenie się odbędzie, zachowa formę transmisji, tyle że jako jedyną możliwość uczestnictwa. Wszystkie bowiem eventy "personalne" Microsoftu są odwołane aż do lipca przyszłego roku z powodu epidemii.

Pozostaje jeszcze pytanie, czy oprócz tej dwójki Microsoft zamierza wypuścić w tym roku jeszcze inne modele Surface. Jesienią gigant zapowiedział słuchawki Surface Earbuds, a ich premiera została przesunięta na wiosnę bieżącego roku, więc miałoby to sens. Poza tym czekamy na Surface Duo z Androidem, którego wydanie zaplanowano na okres świąteczny. Jego większy brat z Windows 10X — Surface Neo — najprawdopodobniej nie ukaże się wcześniej niż w 2021 roku. Microsoft stwierdził natomiast, że nowa odmiana systemu trafi najpierw na urządzenia z jednym ekranem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.thurrott.com/mobile/microsoft-surface/235652/leaked#

Polecamy również w kategorii Surface Book