Menu kategorii
 • Strony aplikacji w Microsoft Store teraz także w wersji mini

  Strony aplikacji w Microsoft Store teraz także w wersji mini

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:55
  07.10.2021
  1444 wyświetlenia

  Jak już wiadomo, do Windows 11 trafiła nowa wersja Microsoft Store ze wsparciem dla wielu nowych typów aplikacji, udogodnieniami dla użytkowników i dodatkowymi korzyściami dla deweloperów oraz wydawców. Mogą oni publikować więcej rodzajów zawartości, a nawet zupełnie ominąć prowizje dla Microsoftu i w 100% zarabiać na swoich apkach. Pojawiły się również nowe narzędzia do promocji.

  Sklep Microsoft staje się bardziej przyjazny użytkownikom i deweloperom, co widać praktycznie na każdym kroku. Dotyczy to także promowania aplikacji. Wydawca może kierować bezpośrednio na stronę ze szczegółami produktu (product detail page — PGP) przy pomocy Store ID danej aplikacji. Od wydania aktualizacji Sklepu z tego miesiąca dostępne są dwa tryby wyświetlania PDP. Domyślnie aplikacja Sklepu otwiera się na stronie ze szczegółami produktu. Jest też nowa opcja alternatywna.

  Ta nowa opcja pozwala uruchomić Sklep jako wyskakujące doświadczenie, które jest po prostu okienkiem dialogowym wyświetlającym jedynie kluczowe szczegóły aplikacji i zawiera jeden przycisk akcji dla użytkowników. Deweloper może opcjonalnie ustalić lokalizację okna, nad którym okienko dialogowe ma być wycentrowane. Odpowiada za to link URI, przykładowo: ms-windows-store://pdp/?ProductId=9WZDNCRFHVJL&mode=mini.

  Nowa wersja Microsoft Store zadebiutowała z Windows 11, ale według zapowiedzi Microsoftu wkrótce ma trafić na Windows 10. Więcej o otwartym podejściu sklepu dowiecie się z naszego artykułu: Microsoft Store otwiera się na inne sklepy, przeglądarki i aplikacje.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/windows/uwp/launch-resume/launch-store-app#opening-to-a-specific-product

  Polecamy również w kategorii Sklep Microsoft