Streaming z konsoli na telefon w nowej aplikacji Xbox (Beta)

Streaming z konsoli na telefon w nowej aplikacji Xbox (Beta)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:56
21.09.2020
3164 wyświetlenia

Po przejęciu Bethesdy przez Microsoft czas na kolejne dobre wieści ze świata Xbox. Gigant ogłosił dostępność nowej aplikacji Xbox beta na urządzenia z Androidem. Została ona przebudowana od podstaw i zaprojektowana tak, aby łączyć graczy Xbox, niezależnie gdzie się znajdują. Najważniejszą funkcją jest granie zdalne Xbox, czyli streaming xCloud z konsoli.

Xbox Beta Android

W zeszłym tygodniu gaming w chmurze trafił do Xbox Game Pass Ultimate, pozwalając graczom z 22 rynków (wliczając w to Polskę) strumieniować gry z serwerów xCloud. Jak jednak wiadomo, jest też drugi sposób strumieniowania, w którym nasza własna konsola Xbox staje się serwerem xCloud. Sposób ten Microsoft przemianował na grę zdalną (remote play) i udostępnił Xbox Insiderom właśnie w nowej aplikacji Xbox.

Xbox Beta Android

Aplikacja otrzymała też nowe centrum powiadomień, w którym pojawia się wszystko: od zaproszeń do wspólnej gry, po wiadomości i zaproszenia do znajomych. Powiadomienia są synchronizowane między urządzeniami, dlatego jeśli odrzucimy je na telefonie, nie będą również wyświetlane na konsoli. Centrum powiadomień informuje także o wykonaniu zrzutu ekranu lub nagraniu klipu na innym urządzeniu i umożliwia udostępnienie go bezpośrednio z aplikacji Xbox. Jeśli będziemy dysponować nowym kontrolerem bezprzewodowym Xbox z dedykowanym przyciskiem udostępniania, który pojawi się wraz z Xbox Series X i S, stanie się to jeszcze łatwiejsze.

Xbox Beta Android

Kolejną ważną funkcjonalnością aplikacji jest czat tekstowy i głosowy z innymi znajomymi z Xbox oraz grupami. Ponadto strona profilu została przeprojektowana i zawiera nową sekcję Najciekawsze, w której znajdują się ostatnio udostępnione filmy i obrazy. W sekcji Informacje sprawdzimy z kolei, w jakie tytuły grali znajomi, jaki jest ich gamerscore i nie tylko. Microsoft zapowiada też, że aplikacji mobilnej Xbox będziemy mogli użyć do skonfigurowania konsoli Xbox Series X lub Series S po ich premierze w listopadzie. Sposób ten ma być znacznie szybszy, co ma sens, biorąc pod uwagę, o ile łatwiej jest poruszać się po interfejsie smartfona.

Xbox Beta Android

Nowa aplikacja Xbox beta jest dostępna tylko na Androida, przynajmniej na razie. Można ją pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play. Na koniec jeszcze jedno ogłoszenie: od dziś można logować się na konto Xbox na dowolnej liczbie urządzeń. Nadal będziemy mogli grać w gry tylko na jednym urządzeniu naraz, ale możemy na przykład używać konsoli do oglądania filmów na telewizorze podczas grania na telefonie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/09/21/new-xbox-app-beta-on-mobile/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox