Sposób na darmowe gry wreszcie na Xbox One

Sposób na darmowe gry wreszcie na Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:23
11.07.2014
24553 wyświetlenia

Gdy popatrzymy na sklep Xbox One, wciąż nie zobaczymy tam zbyt wielu tytułów w wersjach demo. O to prosili użytkownicy konsoli i wygląda na to, że Microsoft przystał na ich prośby.

Microsoft wprowadził niemal po cichu długo wyczekiwaną funkcjonalność, z której cieszyli się właściciele Xboksa 360 już 9 lat temu. Od teraz deweloperzy gier na Xbox One będą mogli odblokować pełną wersję gry po tym, jak użytkownik pobierze i ukończy jej darmową wersję próbną. Funkcja jest już dostępna dla producentów gier na XONE. Jak mówi Chris Charla, szef ID@Xbox: "W ten sam sposób, w jaki aktualizujemy Xbox One OS każdego miesiąca, oni aktualizują system rozwoju [gier], lub przynajmniej robią to regularnie. Jest to więc coś, co uruchomiliśmy całkiem niedawno. Chyba nie widzieliśmy jeszcze gier ID@Xbox, które dostarczane by były z wersjami testowymi, choć w przyszłości może się to zmienić. Jest to rzecz otwarta dla wszystkich."

Xbox One

"Gdy narodził się Xbox One, mogłeś robić dema gier lub gry. Nie mieliśmy jednak funkcjonalności, którą posiadał Xbox 360 - owe doświadczenie 'trial', gdzie mogłeś pobrać demo, by następnie przekonwertować je do pełnej wersji." - mówi Charla. Jest to bez wątpienia dobra wiadomość dla mniejszych deweloperów gier na XONE, tym samym przyczyni się ona do skoku pobrań z ID@Xbox. A tytułów w produkcji są - jak mówi Charla - "setki". Część z nich zostanie wydana jeszcze w tym roku, choć pewna ich liczba ukaże się w 2015, a nawet w 2016 r.

Wygląda na to, że Microsoft wziął sobie do serca odzew użytkowników. Po niezbyt ciepło przyjętym wystąpieniu na E3 firma postanowiła zrehabilitować się i skupić na potrzebach graczy. Dlatego na Xbox One nie tylko powstanie wiele nowych tytułów i funkcjonalności dedykowanych graczom, ale część z nich będzie również darmowa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.wpcentral.com/xbox-one-can-now-support-unlocking-full-games-free-demos

Polecamy również w kategorii Xbox One