Snapdragon 835 dla Always Connected PC będzie różnił się od tego w smartfonach

Snapdragon 835 dla Always Connected PC będzie różnił się od tego w smartfonach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:08
06.12.2017
1790 wyświetleń

Wczoraj ruszyła konferencja Qualcomm Snapdragon Technology Summit, na której padły wyczekiwane zapowiedzi Always Connected PCs i układu Snapdragon 845. Swoje pięć minut miał też AMD, który ogłosił, że jego procesory także będą napędzać nową kategorię urządzeń. Show skradli jednak HP i ASUS, przedstawiający światu pierwsze komputery ARM z pełnoprawnym systemem Windows 10 i układem Snapdragon 835.

Qualcomm Snapdragon 835 napędzający pierwszą generację Always Connected PCs miał być tym samym, który znaleźć można w większości flagowych smartfonów wydanych w tym roku. Okazuje się jednak, że jest inaczej. Układ wprawdzie nadal nosi tę samą podstawową nazwę, ale występuje w dwóch edycjach. Zgodnie ze specyfikacjami przedstawionymi przez Qualcomm wyróżnia się Snapdragon 835 Mobile Platform oraz Snapdragon 835 Mobile PC Platform. Jakie więc są różnice?

Always Connected PCs

Po pierwsze, wersja dla PC nie obsługuje Wi-Fi 802.11ad, czyli standardu działającego w paśmie 60 GHz, co pozwala uzyskać większą przepustowość na krótkich dystansach. Brakuje również bezprzewodowej funkcji ładowania Qualcomm WiPower, którego tak czy inaczej w PC raczej byśmy nie oczekiwali. Wersja PC pozbawiona jest też wsparcia dla Quick Charge 4. Specyfikacja nie mówi ponadto nic o NFC, choć Qualcomm potwierdził później, że NFC jest nadal obsługiwane. Poza tymi różnicami chipsety wydają się takie same. W obu znajdziemy osiem rdzeni Kryo 280, które mogą być taktowane z częstotliwością do 2,45 GHz, GPU Adreno 540, DSP Hexagon 682 i modem Snapdragon X16 oferujący szybkie łącze LTE z prędkością do 1 Gbps.

Do tej pory padły tylko dwie oficjalne zapowiedzi Always Connected PCs - to HP Envy x2 i ASUS NovaGo, które wejdą na rynek wiosną tego roku. Laptopów ze Snapdragonem 835 i pełnym Windows 10 będzie zapewne więcej, a Microsoft już teraz przymierza się do kolejnej generacji SoC - zapowiedzianego wczoraj Snapdragona 845.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-on-arm-pcs-use-a-different-snapdragon-835-chipset-than-phones

Polecamy również w kategorii Urządzenia