Skype to 6 najczęściej pobierana aplikacja tej dekady

Skype to 6 najczęściej pobierana aplikacja tej dekady

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:49
20.12.2019
1348 wyświetleń

Skype nie jest tak popularny, jak WhatsApp, Facebook Messenger lub Snapchat, ale nadal jest siłą, z którą trzeba się liczyć. Aplikacja przejęta przez Microsoft w 2011 roku znalazła się w jednym z rankingów podsumowujących całą dekadę 2010-2019, czyli lata, którym trudno dać zgrabną nazwę. W rankingu popularności Skype zajął 6 miejsce, co jest wynikiem niezłym. Zobaczmy szczegóły.

Ranking autorstwa App Annie uwzględnia łączną liczb pobrań aplikacji na iOS i Androida w latach 2010-2019. Bez wątpienia ta dekada należała do Facebooka, który jest wydawcą aż czterech najczęściej pobieranych aplikacji: Facebook, Facebook Messenger, WhatsApp Messenger oraz Instagram. Na piątym miejscu znalazł się Snapchat, a dopiero na szóstym Skype. Dwie kolejne apki to chińskie TikTok i UC Browser, a pierwszą dziesiątkę zamykają YouTube i Twitter.

App Annie

App Annie zestawił również aplikacje pod względem spędzonego w nim czasu. Pierwsze miejsce nie zaskakuje. Netflix jako apka do oglądania filmów i seriali rzeczywiście może pochłonąć dużo czasu. Drugie miejsce zajmuje aplikacja randkowa Tinder, a następnie Pandora Music, Tencent Video, Line, iQIYI, Spotify, YouTube, HBO NOW i Kwai.

App Annie

Jeśli chodzi o najczęściej pobierane aplikacje mobilne, to przestrzeń tę zdominowały komunikatory i media społcznościowe — do tych kategorii wpada w sumie 7/10 topowych aplikacji. Najwięcej czasu użytkownicy poświęcają jednak aplikacjom streamującym filmy i muzykę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.appannie.com/en/insights/market-data/a-look-back-at-the-top-apps-games-of-the-decade/

Polecamy również w kategorii Skype na Androidzie