Skype dla Firm startuje 18 marca, Lync przechodzi do historii

Skype dla Firm startuje 18 marca, Lync przechodzi do historii

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:31
12.03.2015
3684 wyświetlenia

Microsoft ogłosił w listopadzie plany rebrandingu komunikatora biznesowego Lync i włączenia go do marki Skype w bliżej nieokreślonej przyszłości. Okazuje się, że przyszłość ta jest całkiem nieodległa, bowiem Skype for Business (w polskiej wersji językowej najprawdopodobniej jako Skype dla Firm) zadebiutuje za niecały tydzień.

Zapowiadając Skype dla Firm w zeszłym roku, Microsoft wspominał o nadejściu "nowych doświadczeń klienta, nowych wydań serwera i aktualizacjach usługi w Office 365." Dotychczas twórcy komunikatora utrzymywali, że jego debiutu możemy się spodziewać w pierwszej połowie 2015 r. Zig Serafin, wiceprezes Skype Business Services, w niedawno zamieszczonym na Facebooku nagraniu zaprosił użytkowników do oglądania jego wystąpienia, które będzie transmitowane na żywo 18 marca o godzinie 10:00 czasu wschodniego (15:00 czasu polskiego) i komentowane na Twitterze, na kanale @skypebusiness. Podczas wystąpienia zostanie oficjalnie zaprezentowany nowy Skype dla Firm, który odtąd stanie się ogólnodostępnym produktem.

Microsoft już jakiś czas temu rozpoczął testowanie Skype dla Firm. Na niedawno udostępnionych zrzutach ekranu możemy zobaczyć, jak bardzo odrestaurowano interfejs Lync, by wpasował się w konwencję Skype. Nowa aplikacja zaliczy przede wszystkim zmiany kosmetyczne, począwszy od przycisków do rozpoczynania lub kończenia połączenia, kończąc na liście kontaktów i ekranie rozmów wideo. Twórcy komunikatora nie zapomnieli też o kwestiach użytkowych: "Skype dla Firm utrzymuje i wnosi poprawki do wszystkich funkcjonalności programu Lync, wliczając w to udostępnianie treści i telefonię.". Z drugiej strony Skype dla Firm będzie ściślej powiązany z personalną odsłoną komunikatora.

Włączenie komunikatora Lync do rodziny Skype to nie pierwsze działanie tego typu w historii Microsoftu. Nowy Sklep Windows w Windows 10 został wzbogacony o działy z filmami i muzyką, OneDrive dla Firm zastąpiło SharePoint Workplaces, a Windows Phone i Windows RT przechodzą do zbiorczego ekosystemu Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-to-increase-windows-10-fast-ring-release-cadence-new-build-in-testing

Polecamy również w kategorii Skype